10 kreatívnych sôch, ktorým nebudete veriť, že vôbec existujú

10 kreatívnych sôch, ktorým nebudete veriť, že vôbec existujú

Po celom svete a dokonca aj na internete – pozdravte moderné technológie – môžete objaviť ohromujúce sochy. Ich tvorcovia jednoducho zničili všetky tradície, ktoré vládli svetu výtvarného umenia. Za našu redakciu dávame svoj pomyslený klobúk dole pred majstrami, ktorí robia nemožné veci skutočnými.

Wonderland, Kanada

Zdroj: Neil Howard

Najlepšia vec na tejto soche v Calgary je byť v jej vnútri! Z vonku je to 12-metrový drôtový rám vo forme hlavy. Z vnútra je to celý svet, ktorý vymyslel španielsky sochár Jaume Plensa.

Karma, USA

Zdroj: Alyx Dellamonica

Výtvor kórejského sochára Do-Ho Suha sa stretáva s návštevníkmi New York Albright-Knox Art Gallery a okamžite zasiahne ich predstavivosť. Socha je len 7 metrov vysoká, no zdá sa, že je nekonečná.

Last Supper, USA

Zdroj: Gord McKenna

Socha Alberta Szukalskeho v meste duchov Rhyolite je autorovo prehodnotenie fresky Leonarda da Vinciho. Na pozadí slávneho Údolia smrti, postavy vyzerajú mimoriadne tajomné v noci, keď sú osvetlené zvnútra so špeciálnym osvetlením.

Diamonds, Austrália

Zdroj: russellstreet

Táto fotografia nebola otočená. Novozélandský majster Neil Dawson vytvára sochy, okolo ktorých nemôžete prejsť bez toho, aby ste sa nepokúšali zistiť, ako levitujú. Efekt je vytvorený pomocou sotva viditeľných drôtov.

Balancing sculpture, Dubaj

Zdroj: Deutsche Bank

Tento vyvažujúci bronzový zázrak úplne vzdoruje zákonom fyziky. Ako sa sochy poľského majstra Jerzyho Kedziora neprevrátia pod vplyvom vlastnej gravitácie a fúkaním vetra sú skoro pre všetkých záhadou.

Monument to the violinist, Holandsko

Zdroj: Paul Arps

V slávnom Amsterdamskom „Stopera“, kde sa nachádza radnica a hudobné divadlo, bola nainštalovaná mramorová podlaha na inštaláciu sochy huslistu. Autor tohto výtvoru je skutočným intrigánom. Každopádne každý v radnici pokrčí ramenami a uprednostňuje ignoráciu.

Porsches at the Festival of Speed, Veľká Británia

Zdroj: Bruno Postle

Gerry Judah vytvára svoje neuveriteľné sochy automobilov, ktoré sa zdajú byť ponáhľajúce sa do nekonečného priestoru. Ako súčasť každoročného Festivalu rýchlosti v Goodwood sa mu podarilo spolupracovať s najznámejšími značkami automobilového sveta.

Diminish and Ascend, Austrália

Zdroj: Matthew Perkins

Schody do neba od Davida McCrackena, inštalované v Sydney, majú svoje tajomstvo. Každý postupný krok je menší ako predchádzajúci krok. Keď sa na to pozriete, zdá sa to nekonečné.

The inevitability of time

Zdroj: Adam Martinakis /3d visual

Grécky umelec a sochár Adam Martinakis vytvára digitálne sochy v žánri futuristického virtuálneho umenia. Môžete ich vidieť iba na internete alebo v tlači. Práve preto existuje moderné umenie: objavovanie nových spôsobov vyjadrovania.

Features of Gravity for the Elephant, Francúzsko

Zdroj: Jean-Pierre Dalbéra

Socha Daniela Firmana sa nachádza na Parížskom hrade Fontainebleau. Bola venovaná teórii autora, že slon mohol vyvažovať na vlastnom chobote vo výške 18 000 km nad úrovňou terénu.

Zdroj: viraldazedcreators.vice

Pridať komentár