10 najlepších WordPress rozšírení podľa Alex Kováčovej

10 najlepších WordPress rozšírení podľa Alex Kováčovej

Ak ešte nepoznáte Alexandru Kováčovú, tak je to žena, ktorá patrí medzi 100 najúspešnejších blogerov na celom svete. Spolu s jej blogom crazysexyfuntraveler.com získala niekoľko ocenení ako 1 of Best Female blogs of 2015 alebo Sexiest Female Travellers.

Toto sú podľa nej rozšírenia, ktoré by nemali chýbať v žiadnom WordPress blogu.

1. Akismet

banner-772x250
Akismet pozerá komentáre a chráni stránky od spamov. Dovoľuje vám prejsť spamy, ktoré označil na vašom webe v časti komentárov.

2. Spam Comments Cleaner

WordPress › Spam Comments Cleaner « WordPress Plugins
Ak máte WP stránku, tak je pravdepodobné, že máte viac ako 20 spamových komentárov na vašich príspevkoch denne. Ak ich nezmažete, zaberajú veľa miesta a samozrejme budú každým dňom narastať. Toto rozšírenie slúži nato, aby ste to nemuseli robiť ručne.

3. Tweetily

banner-772x250 (1)
Tweetily je plugin, ktorý automaticky vytvára tweety stránok, alebo článkov na Twitter, a tým udržiava obsah „nažive“ a vedie nových ľudí na vaše stránky.

4. Jetpack

jetpack
Jetpack je rozšírenie, ktoré je tak mocné, že je o ňom aj ťažko v skratke hovoriť. Obsahuje napríklad nástroje pre prispôsobenie, web premávku, mobilné zariadenia, obsah a nástroje pre optimalizáciu výkonu.

5. WP SEO by Yoast

SEO
Zlepšite si svoje WordPress SEO. Píšte lepší obsah a majte optimalizovaný WordPress web využitím jedného z najlepších SEO rozšírení pre WordPress.

6. Thank me later

banner-772x250 (2)
Veľmi dobré rozšírenie na ďakovné maily. Vytvorte jednoduchú správu s poďakovaním za komentár a pošlete ju užívateľovi, ktorý komentár napísal za vami určený čas.

7. Digg digg

digdigg
Všetko v jednom rozšírenie pre zdieľanie. Pridajte pohyblivé alebo statické odkazy na sociálne siete pri vašich článkoch, stránkach.

8. WP Super Cache

cache
Rozšírenie, ktoré vymaže staré dáta, revízie a podobné.

9. Facebook Page Promoter Likebox

facebook
Nástroj ako zmeniť návštevníkov vašich stránok na fanúšikov. S týmto rozšírením môžete zobraziť Facebook Like Box v lightboxe.

10. Updraft Plus Backup

updraft
Rozšírenie pomáha urobiť zálohy a rovnako aj vrátiť dáta pomerne jednoducho. Či už chcete robiť zálohy manuálne alebo automatické, zvládne všetko. Záloh vám pošle na Dropbox, Google Drive, FTP, SFTP, e-mail a iné.

Alex všetky tieto rozšírenia odprezentovala na WordCamp Slovensko 2015, ktorý sa konal minulú sobotu v Bratislave.