10 skvelých „handmade“ projektov, ktorým vdýchli život Slováci

10 skvelých „handmade“ projektov, ktorým vdýchli život Slováci

Na Slovensku je množstvo šikovných a kreatívnych ľudí, ktorí rozbehli svoj biznis vďaka skvelému nápadu a šikovným rukám. Či už ide o šperky alebo originálny nábytok, títo ľudia to naozaj vedia.

Strojová výroba už mnohým spotrebiteľom nevonia. Mladí, ale aj starší ľudia, sa radšej obracajú za produktami, ktoré majú akúsi dušu a je za nimi príbeh. Poznáme ľudí, ktorí tieto produkty vytvárajú a vieme, že je to naozaj poctivá práca, za ktorú si bez problémov ich zákazníci radi priplatia.

Renové

Dokážu nájsť krásu tam, kde by ju možno iní nevideli. Vytvárajú zo starého nábytku renovované a nové kúsky, ktoré dokážu vykúzliť z bežného interiéru dizajnové prostredie plné vkusu. Renovujú nielen nábytok, ale aj doplnky alebo hodinky. Viac si o nich môžeš prečítať v našom článku.

Zdroj: renove.sk

Zdroj: renove.sk

Modrotlač Matej Rabada

Jediný oficiálny výrobca modrotlače na Slovensku. Je vyrábaná podľa tradičného postupu s novými a modernými motívmi.

BySju

Ručne robené klobúky s nádychom anglického mestského životného štýlu, ktorý do nich vkladá Sju Smatanová. Klobúky sú vyrábané na Morave, kde bol vyrobený aj klobúk jej dedka. Práve ten autorku inšpiroval k vytvoreniu tejto značky. Jej klobúky sa už mihli aj na červenom koberci a mal ho na hlave aj Kanye West.

Zdroj: BYSJU

Zdroj: BYSJU

BeWooden

Drevené motýliky a doplnky nielen pre pánov. Originálny spôsob ako oživiť tvoj oblek na skúške či svadbe a odlíšiť sa od ostatných ľudí.

Remini

Ručne robené zápisníky a diáre, ktoré ti prirastú k srdcu. Sú výnimočné aj tým, že ich obálky sú dielom našich slovenských ilustrátorov.

Zdroj: Remini

Modranska

Keramika, vďaka ktorej ožívajú skoro zabudnuté slovenské tradície. Pod značkou Modranska totiž vznikajú ručne robené majoliky a kameniny. Úžitkové predmety vytvárajú v  spolupráci s remeselníkmi a dizajnérmi z celého Slovenska.

#modranska#keramika#majolika#faience#slovakia

A post shared by modranska (@modranska.sk) on

hotovo #modranska#plnapec#pohar

A post shared by modranska (@modranska.sk) on

Dostrim

Malá značka, ktorá vyrába originálne vaky. Pri ich výrobe si dávajú autori dôraz na kvalitu, ale aj originálny dizajn. Vyrába ich Mirka a pomáha jej pri tom jej mama a kamarátka. Na to, že je na to Mirka v podstate sama, sú vaky naozaj vynikajúce a dotiahnuté do posledného detailu.

Zdroj: Dostrim

Zdroj: Dostrim

Smaltovaná Babka

Obľúbené smalťáčiky, ktoré sú doplnené o ručné maľby alebo kresby. A môžeš si vybrať aj svoj vlastný motív, či už chceš potešiť seba alebo niekoho iného.

Nezabudni na druhú májovú nedeľu ☺️

A post shared by PRVÉ RUČNE MAĽOVANÉ SMALŤÁKY (@smaltovanababka) on

#odbabky

A post shared by PRVÉ RUČNE MAĽOVANÉ SMALŤÁKY (@smaltovanababka) on

Musk

Pestrofarebné a ručne robené mydlá, ktoré rozhodne nie sú rovnaké. Okrem toho, že dobre vyzerajú, sú vyrábané tradičným procesom za studena.

Atelier De Couture – Jaroslava Wurll Kocanova

Handmade šité šaty a oblečenie, ktoré uctieva naše krásne tradície. Na moderných strihoch nájdeš slovenské vzory, ktorými v uliciach rozhodne vynikneš.

Zdroj: Jaroslava Wurll Kocanova
Zdroj: Jaroslava Wurll Kocanova