12 vecí, bez ktorých žiadny kreatívec nemôže fungovať

12 vecí, bez ktorých žiadny kreatívec nemôže fungovať

Je veľa vecí, ktoré potrebujeme. Každý tvoríme niečo iné – no sú určité prostriedky, bez ktorých si ani jeden z nás nevie predstaviť fungovanie. 

 

credit_roman_samborskyi_shutterstock_430146373-599x400

 

Dobré pracovné kreslo

Možno sa ti zdá, že zobrať voľné kreslo z kuchyne je jednoduchšie, ako investovať do poriadneho kancelárskeho kresla. Ale tvoje zdravie sa ti odvďačí. Preto je najlepšie vyberať priamo v kamennom obchode, posedieť, vybrať správnu veľkosť a využívať vždy, keď je to nevyhnutné. A pri tvojej práci je to nevyhnutné viac ako často.

 

via GIPHY

 

Batoh

Čas, ktorý nepresedíš, prechodíš po stretnutiach. Budeš si so sebou potrebovať zobrať svoje pomôcky. To sa však určite do vreciek nevojde, preto je vhodný batoh ideálne s mnoho oddeleniami, kde si vopcháš každý jeden kus potrebný na praktickú demonštráciu tvojho umenia.

 

1988e460d8676346703e76d3f37cdc10

Zdroj: shiz.sk

Grafický tablet

V prípade ak si grafický dizajnér, je to určite lepšie, ako používať myš pri kreslení v počítači. Krásne zachytí každý jeden pohyb pera do softvéru a môže tiež slúžiť ako náhrada myši pri akejkoľvek aktivite na počítači.

Zápisník

Niekedy je príjemné si oddýchnuť od počítača a upriamiť oči len na list papiera. A niekedy to jednoducho situácia vyžaduje. Keď nám myšlienky vystrelia zo závitov práve v autobuse, stačí vytiahnuť zápisník a nakresliť to, čo potrebujeme. Je to super na rýchle zachytenie toho, čo ti práve behá po mysli.

Poznámkové bločky

Myslíme tým tie skutočné, nie tie aplikácie v počítači. Nám poznámkové bločky pomáhajú organizovať svoj život, stanovovať si úlohy na daný deň a jasne pred sebou vidieť, aké sú ciele. Jednoducho motivácia, ktorú nalepíme kdekoľvek chceme.

 

hong-kong-post-it-notes

Zdroj: ibtimes.co.uk

Spotify/Apple Music/Youtube

Bez správne „atmošky“ to proste nejde. Preto je pre nás jedna zo streamovacích služieb úplným ideálom. Hudbu si môžeme zoradiť do playlistov, či počúvať len tak, podľa nálady a situácie.

Snacky

Práca berie mentálnu ale aj fyzickú energiu. Často sa ti asi stáva, že sa prichytíš hladný ako vlk i keď je vlastne už 5:30 poobede a uvedomíš si, že si vôbec neobedoval. Fixom môžu byť snacky – nehovoríme len o nezdravých pochúťkach, jedlá si môžeš pripraviť sám vopred, ideálne práve tie zdravé, aby si vydržal vo výkone.

 

Social media management software

Spravovať sociálne siete je neskutočný žrút času. Preto je najlepšie, aby sme spravili proces automatizovanejší, využívať nejaký tool, ktorý prepojí všetky naše sociálne siete, získame analytické dáta a zároveň nám umožní naplánovať, čo sa bude kedy pridávať. Síce za poplatok – ale hodnota ušetreného času je omnoho vyššia. Odporúčame službu Buffer, Later alebo slovenské Kontentino. Samozrejme Free verzia je k dispozícii skoro všade, aj keď sú tam isté limity.

Time-tracking appka

Time management je nesmierne dôležitý. Nerozumné rozhodenie úloh môže spôsobiť neefektívne využívanie času a to nechceme asi nikto. Často sa však stáva, že práca sa ťažko hodnotí. Najlepšie si človek pomôže pri časovom hodnotení práve takouto aplikáciou, ktorá ideálne po výpočte odpracovaných hodín vytvorí aj faktúru. Jednoduché! Je to napríklad Freshbooks.

Nám sa taktiež veľmi páči aj Toggl!

Iphone alebo iný smartphone (nie Windows Phone :D)

Široká škála aplikácií, rýchlosť tohto zariadenia a praktickosť využívania nás prinútili ho sem zaradiť. Čokoľvek potrebuješ rýchlo vybaviť, tento telefón to zvládne. E-maily, telefonáty, rýchlo spraviť skicu do mobilu. Jednoducho all-in-one zariadenie s prívlastkom must-have pre každého kreatívca. Aj keď odolnosťou sa 3310-ne nič nevyrovná ;)

 

via GIPHY

 

Behance/Dribble/Vimeo…

Vyber si kde, a začni. Služby ako tieto sú nevyhnutné pri uchovávaní vlastnej práce. Keď sa s tebou chce niekto spojiť a nemáš vlastnú webstránku, použi jednu z týchto kde nahodíš portfólio svojich diel. Aj keď, tvorba vlastného webu dnes už naozaj netrvá dlho. Skús napríklad Squarespace.

 

trackiphone1

Zdroj: knowledgecase.com

Konkurencia

Aký by bol svet bez konkurencie? Nájdi si pracovného partnera, z ktorého práce budeš mať pocit, že máš ešte čo doháňať. Využi ho na spoluprácu, naučíš sa nové veci. Čítaj internet. My sa každé ráno prebudíme a čítame, čo je nové. Investovať pol hodinu na chvíľu inšpirácie z celého sveta môže nakopnúť tvoje mozgové bunky vymyslieť niečo, na čo by si si možno nikdy netrúfol. Ak už nič iné, navštív aspoň miestny co-working a ostatné príde samo.

 

 

A to najdôležitejšie? Samozrejme sebavedomie, chuť sa zlepšovať a trpezlivosť. Tá je potrebná asi najviac.

Zdroj : creativebloq.com

 

Pridať komentár