3 výnimočné slovenské zdroje o time managemante

3 výnimočné slovenské zdroje o time managemante

Na otázku ako sa zlepšiť v time managemente si málokto odpovie príkladom zo Slovenska. Odpovie si tučnou knihou preloženou z angličtiny. To je však škoda, pretože minimálne pár šikovných ľudí sa u nás nájde. Nejde iba o to, že si to nemusíš prekladať, veľakrát ponúkajú osobné skúsenosti, a to je to najcennejšie.

1. Vlado Zlatoš a ako si plánovať svoj čas i život (Video)

Vlado Zlatoš je vynálezca Nesedy, podnikateľ, tréner, športovec a naozaj zaujímavá osobnosť, ktorá komunikuje, natáča videá a žije viac než plnohodnotný život. Ako to všetko zvláda, či akým spôsobom vymýšľa a pracuje na nápadoch ti ukáže v tomto  videu.

Počas 18-tích minút budeš mať dostatok času zamyslieť sa, ako veci robíš, ako zlepšiť ich fungovanie, a tiež sa nechať inšpirovať.

Spoiler! Najviac času trávi plánovaním a zapisuje si všetky príjmy a výdavky. „Medzi myšlienkami často skáčem, ale to nevadí, pretože viem, kde to mám uložiť a postupne tak veci viem dokončiť. Moj život je organizovaný a nemám pocit, že som zmietaný vplyvmi, ktoré nemám pod kontrolou. Je to taká hra.“

2. Kamil Aujesky a ako funguje môj project management

Kamila Aujeskeho asi poznáš a radšej sa ani nepokúsim napísať, čo všetko stíha, lebo nenapíšem všetko. Ale dôležité je, že toho stíha veľa, dokonca aj voľný čas vraj má a tu hovorí ako na to. Aj keď tomu nehovorí time ale project management, myslím, že to sem rozhodne patrí.

Najviac si na tomto článku cením, že v ňom píše aj o tom, kedy by si vlastne mal začať manažovať čas a netrápil sa tým zbytočne, ak nemusíš.

Spoiler!  Robím jednu vec čo najdlhšie a až potom prejdem na ďalšiu- Keď idem písať články – snažím sa ich naraz napísať čo najviac, keď k nim idem vytvárať obrázky, tak vytváram iba obrázky a takto postupne.“

Celý si ho prečítaš tu.

Zdroj: kamilaujesky.com

3. Timkablog a 3 najdôležitejšie pravidlá pre time management

Ak si si po prečítaní Kamilovho blogu povedal, že si nemusíš manažovať čas, pretože si iba študent, tak Timka ťa vyvedie z omylu. Timka je študentka, ktorá pracuje, cestuje, bloguje, je aktívnou súčasťou študentskej organizácie ESN a určite som ešte niečo zabudol. Á! Neviem či je to to, ale zvláda vzťah, kamarátstva a všetko, čo k tomu patrí.

Na jej blogu je super, že vždy hovorí z vlastnej skúsenosti a vždy máš pocit akoby zažívala to, čo ty, ak si teda študent. Mimochodom, ak si ešte študent, čítaj jej blog.

Spoiler! Nezaleží na tom, koľko toho urobíš, ak neurobíš to, na čom záleží. Pokiaľ ide o time management, ten nie je o tom, aby si urobil všetko a hneď. Ide o to, aby si urobil to, čo treba, vtedy, kedy treba.“

Celý článok nájdeš tu.

Zdroj: Timkablog