Absolut vodka vyzliekla svojich zamestnancov kvôli tomuto virálnemu videu

Absolut vodka vyzliekla svojich zamestnancov kvôli tomuto virálnemu videu

Ikonická značka švédskej vodky Absolut predstavila svetu video, ktoré ťa šokuje a zároveň pobaví. Postupne sa ti tu predstavia zamestnanci Absolut, pri ich pracovnom nasadení. Avšak má to háčik.

Zamestnanci od farmára až po manažérku sa v spote objavia celkom nahí. Prečo? Jednoducho tak ako proces výroby ich vodky ani 28 členov tímu Absolut nemá pred tebou čo skrývať.

Pod sloganom The Vodka with Nothing to Hide sa tak internetom šíri spot uznávaného režiséra Sama Hibbarda, ktorý ťa presvedčí, že Absolut nemá problém ísť s kožou na trh, aj keby kvôli tomu museli vyzliecť svojich pracovníkov donaha.

Ich nahota v spote pôsobí ako metafora pre transparentnú výrobu aj celkový prístup Absolut, ktorý sa nesie v znamení no waste. Flaše v ktorý sa ukrýva tento priezračný mok sú totiž z recyklovaného skla a siláž, ktorá vzniká pri procese výroby putuje na lokálne farmy pre prasiatka a kravy.

O perfektne zvládnutej výrobe, ktoré nezaťažuje životné prostredie svedčí aj destilácia bez produkcie CO2 z ktorej  vychádza dokonale priezračná vodka.

V najnovšom videu sa ti naskytá  jedinečný pohľad do zákulisia mesta Åhus, kde sa tento legendárny destilát už roky vyrába. Zamestnanci sú natáčaní na svojich pracoviskách, na poliach, kde pracujú so pšenicou či pred továrňou bez toho, aby mali potrebu si zahaľovať ktorúkoľvek časť ich tela.

Spot jasne deklaruje, že každá kvapka Absolut vodky pochádza z južného Švédska a Absolut preberá plnú zodpovednosť za výrobu nápoja od prvého zberu pšenice, cez spoluprácu s farmami, až po naplnenie jednej fľaše, ktorých sa denne vyrobí 600-tisíc.

Absolutka pritom nie je žiaden nováčik. Vyrába sa metódou, ktorá bola predstavená už v 19. storočí kráľom vodiek Larsom Olssonom Smithom. Samotné destilovanie prebieha nespočetne veľakrát, teda až do bodu, kedy vodka nenadobudne kvalitu, ktorú by ocenil aj najprísnejší vodkový fajnšmeker.

 

Zdroj: Absolut

Pridať komentár