Aj z technickej chyby Facebook Live videa sa dá vyťažiť. Táto kapela to zvládla bravúrne

Aj z technickej chyby Facebook Live videa sa dá vyťažiť. Táto kapela to zvládla bravúrne

Kedykoľvek idete na Facebooku Live streaming video, vždy pocítite na vlastnej koži (v newsfeede) nejaké oneskorenie. Ak ste niekedy absolvovali konferenčný hovor, krátke oneskorenie je tiež bežnou realitou a niektoré veci dokáže naozaj znepríjemniť. No čo ak toto oneskorenie trvá aj niekoľko sekúnd?  

Väčšina ľudí s tým dokáže žiť, no skupina The Academic sa rozhodla, že to využije vo svoj prospech.

Použitím oneskoreného zvukového záznamu a videa z Facebook Live sa kapele podarilo vytvoriť „slučkovú verziu“ piesne „Bear Claws“. Je to trochu jednoduchšie pochopiť, ak to reálne vidíte, ale v podstate kapela hrá pieseň prostredníctvom Facebook Live, ktorá sa potom premieta za nimi. Dokážu sa synchronizovať a hrať s rovnako oneskoreným posunom o niekoľko sekúnd neskôr a pri pokračovaní skladby sa to stáva čoraz zaujímavejším.

„Každý z nástrojov „Bear Claws“ sme premiestnili tak, aby zodpovedal oneskoreniu služby Facebook Live, pričom každá slučka sa stala zložitejšou, s pridaním nástrojov, rytmov a melódií. Okrem toho, projektovaním videa z pódia sme vytvorili nekonečný tunel pozostávajúci zo všetkých predtým zaznamenaných slučiek,“ vysvetľuje skupina na YouTube.

 

 

 

Toto je pravdepodobne najlepší spôsob, ako sa dá vytvoriť niečo z toho, čo na prvý pohľad môže vyzerať ako problém.

Zdroj: mashable.com

 

Pridať komentár