Appka, ktorá je „Shazamom pre umenie“, bola predstavená na Royal Academy of Arts

Appka, ktorá je „Shazamom pre umenie“, bola predstavená na Royal Academy of Arts

Smartify je bezplatná aplikácia, ktorá vám umožňuje skenovať umelecké diela, aby ste ich nielen identifikovali, ale mali aj prístup k okamžitému umeleckému komentáru na mobilnom zariadení. Funguje ako „Shazam pre svet umenia“.

Aplikácia sa už používa vo viac ako 30 svetových veľkých galériách a múzeách a predstavili ju minulý štvrtok 21. septembra na podujatí Global Founding Partners Launch v Royal Academy of Arts v Londýne.

Zdroj: © Smartify

 

Tím Smartify bol inšpirovaný hlbšími spojeniami, ktoré cítili s umením, kde poznali kontext a príbehy umeleckých diel a artefaktov. To, čo vytvorili je umelecká príručka, ktorá presahuje zvukových sprievodcov a katalógy, je ako nadšený a dobre informovaný priateľ, ktorý má návštevníkov viac informovať o dielach, ktoré si prezerajú.

Okrem poskytovania súboru okamžite dostupných informácií aplikácia funguje naprieč miestami a umožňuje používateľom vybudovať si osobnú zbierku svojich obľúbených umeleckých diel, dokonca ich upozorniť na podobný obsah, o ktorý by mohli mať záujem. Táto zbierka sa potom môže zdieľať s podobne zmýšľajúcou komunitou používateľov na celom svete.

Okrem spolupráce s múzeami a galériami sa spoločnosť Smartify spojila s Wikimedia Foundation, neziskovou organizáciou, ktorá podporuje Wikipédiu, aby využila obrazovú galériu Wikipédie na zvýšenie presnosti a rýchlosti svojej technológie rozpoznávania obrazov. Zavedenie aplikácie prináša novú skúsenosť návštevníkom múzea, ktorá prináša rozprávanie a interakciu do popredia, čo používateľom umožňuje vytvárať osobné názory a zmysluplné vzťahy s umeleckými dielami.

Nick Sharp, digitálny riaditeľ Kráľovskej akadémie umení, povedal:

„Smartify je skvelým rozšírením našich výstav a expozícií: bezproblémovo spája kontext, históriu a hlas umelca a poskytuje bohaté a interaktívne zážitky. Naše mobilné zariadenia môžu fungovať ako poznámkový blok, zápisník, kamera a teraz interaktívny sprievodca. Je to skvelý nástroj pre umelcov a milovníkov umenia, ktorí navštevujú Kráľovskú akadémiu.“

 

Zdroj: © Smartify
Zdroj: © Smartify
Zdroj: © Smartify
Zdroj: © Smartify

 

 

Aplikáciu môžete stiahnuť tu.

 

 

Zdroj: itsnicethat.com