Binarbie, prvé IT bábiky na svete, ktoré pochádzajú zo Slovenska

Binarbie, prvé IT bábiky na svete, ktoré pochádzajú zo Slovenska

This is Locco vytvorilo v spolupráci s klientom Aj Ty v IT jedinečnú kampaň orientovanú na nežné pohlavie. Vznikli tak prvé IT Barbie na svete.

Téma gender stereotypov je aj v 21. storočí stále aktuálna. Zaoberali sa ňou aj kreatívne hlavy z agentúry This is Locco. Pre klienta Aj Ty v IT vytvorili sériu IT bábik s názvom Binarbie, aby konfrontovali zažité ženské povolania, po ktorých dievčatá túžia.

Bábiky rozoslali ako direct mail decision makerom v popredných technologických firmách spolu s výzvou na podporu 2% z daní pre Aj Ty v IT. Bábiky boli okrem toho na Sashe, a taktiež boli promované na sociálnych sieťach prostredníctvom príspevkov a promo videa.

Hlavnou ideou bolo vyrobiť reálne tieto naše novodobé bábiky a dostať ich do sveta ako symbol woman empowermentu.

Aby sa bábiky stali pre dievčatá čo najviac zaujímavé, nechali ich obliecť návrhárkou Petrou Kovácsovou, ktorá oblieka aj influencerku Momu. Návrhárka ušila pre každú bábiku šaty na mieru podľa najnovších trendov a predstáv kolegýň z IT.

Zdroj: binarbie.sk

Zdroj: binarbie.sk
„To, aké vzory predstavujeme od detstva dievčatám, má vplyv na to, akým smerom sa vyvíja ich budúci pracovný život. Ak im od malička podsúvame, že ich úloha je byť pekná, s nalakovanými nechtami a veľkými mihalnicami, ideálne herečka alebo zdravotná sestrička, podvedome sa budú chcieť podobať práve na ne,vysvetľuje klient Aj Ty v IT.

Ako ďalej dodáva, dievčatám bábiky brať nechcú. Bábiky sú super! Chceme ich však motivovať, že aj keď sú dievčatá, môžu byť programátorky, testerky, či analytičky. Potrebujeme im od malička ukazovať tie správne vzory, aby sme im nechali otvorené všetky dvere do ich budúcich profesií. Kampaňou upozorňujeme práve na nevyhnutnosť dať dievčatám tie správne vzory,“ dodáva.

Vytvorené boli tri rôzne bábiky, a to testerka, dátová analytička a programátorka.

Zdroj: This is Locco, Binarbie.sk