Boj o RTVS pokračuje. Róbert Slovák vyjadril v otvorenom liste plnú podporu Václavovi Mikovi

Boj o RTVS pokračuje. Róbert Slovák vyjadril v otvorenom liste plnú podporu Václavovi Mikovi

Zajtra je pre RTVS ako aj pre celé Slovensko naozaj veľký deň. Naši politici budú okrem iného voliť nového šéfa, ktorý by sa mal zhostiť vedenia nášho verejno-právneho média. Situácia je naozaj vážna, kedže je viac než pravdepodobné, že politika zvíťazí nad skúsenosťami a profesionalitou. 

Súčasný riaditeľ Václav Mika pravdepodobne nezíska dostatok hlasov na to, aby obhájil svoju pozíciu, kedže jeho protikandidáta Jaroslava Rezníka, zrejme podporia všetky vládnuce strany.

Vážnosť situácie si uvedomuje aj Róbert Slovák, ktorý okrem toho, že pôsobí v agentúre RespectApp, je aj člen Výboru pre médiá Rady vlády, a tak sa rozhodol smerovať všetkým 150-tim poslancom NR SR otvorený list, kde voči Václavovi Mikovi zaujal jasné stanovisko. 

Zdroj: SITA

Vážený pán poslanec/ vážená pani poslankyňa,

stojíte pred voľbou, ktorá na päť (a možno s následkami aj na viac) rokov ovplyvní dianie vo verejnoprávnej televízii a rozhlase. V inštitúcii, ktorá robí verejnú službu občanom, ktorí si ju aj priamo platia formou koncesionárskych poplatkov. Našťastie už neslúži moci, nemá a neháji záujmy politikov, ako tomu bolo pred 89tym, či v ére mečiarizmu.

Dnes je RTVS váženou, obľúbenou a profesionálnou inštitúciou, a nebojím sa povedať, že je v najlepšej kondícii v akej kedy bola. Chcem na Vás preto apelovať z pozície nezávislého (a neplateného) odborníka, člena Výboru pre médiá Rady vlády SR pre média, pristúpte prosím k voľbe generálneho riaditeľa RTVS s plnou vážnosťou, berúc do úvahy najmä profesionálne kvality, skúsenosti a vízie kandidátov.

Prosím dajte im prednosť pred ad hoc politickými záujmami. Uprednostnite prosím právo občanov SR, ktorí si RTVS a v neposlednom rade aj Vás platia preto, aby dostali čo najlepší servis. RTVS nie je len spravodajstvo, v ktorom niektorí z vás vidíte medzery, je to aj pôvodná tvorba pre detského a dospelého diváka, či podpora slovenkého filmu, za ktoré táto inštitúcia získala niekoľko medzinárodných ocenení a tak prvýkrát vo svojej existencii dosahuje úroveň európskych médii.

Som presvedčený o tom, že Vám nemusím pripomínať, že poslaneckom sľube ste sa zaviazali vykonávať svoje povinnosti v záujme občanov SR, každý z vás koná slobodne a v súlade so svojím svedomím. Konajte tak prosím a dovoľte pokračovanie v nabehnutom trende RTVS a zvoľte za generálneho riaditeľa, podľa mnohých odborníkov a odborných združení najlepšieho kandidáta – Václava Miku.

Ďakujem, s pozdravom
Róbert Slovák
člen Výboru pre médiá Rady vlády

Zdroj: Róbert Slovák

Pridať komentár