Bozkávajúce sa sochy alebo ako vznikol najromantickejší príbeh všetkých čias

Bozkávajúce sa sochy alebo ako vznikol najromantickejší príbeh všetkých čias

Táto osem metrov vysoká oceľová socha gruzínskej umelkyne Tamary Kvesitadze je nielen úžasným príkladom mechaniky a dizajnu, ale aj zobrazením večnej lásky medzi národmi. Štruktúra symbolizuje príbeh Ali a Nina, dvoch milencov s rôznym náboženským pozadím.

Každý večer o 19.00, dve postavy začínajú meniť svoju pozíciu, pohybujú sa smerom k sebe, aby sa stretli v krátkom objatí, skôr ako budú pokračovať vo svojej ceste. V noci sa ich tanec rozsvieti pestrými zvlnenými svetlami, vytvárajúc emocionálnu náladu a miešajúci sa pohľad na prímorský bulvár Batumi v Gruzínsku.

 

Zdroj: Youtube

 

Táto socha, pôvodne navrhnutá v roku 2007 s názvom A Women and Man, bola inštalovaná v roku 2010 a následne premenovaná na Ali a Nino, inšpirovaná románom napísaným v roku 1937 azerbajdžanským autorom, ktorý používal pseudonym Kurban Said. Román rozpráva príbeh o tragickej milostnej afére medzi mladým moslimským Azerbajdžanom a kresťanskou Gruzínskou princeznou počas prvej svetovej vojny.

Je to príbeh ich vášnivej lásky roztrhanej kultúrou, náboženstvom a vojnou a je považovaný za jeden z najromantickejších románov všetkých čias.

Prejdite nadol a pozrite sa na fascinujúci mechanický tanec milencov v pohybe.

 

Ali & Nino #aliandnino #tamarakvesitadze #batum #batumi #georgia

A post shared by YOGA & MODELING ☀️💧🦄 (@dogabursali) on

#tamarakvesitadze#aliandnino #batumi

A post shared by Aydin Polatcan. (@art212istanbul) on

Via @insiderart: This kinetic sculpture symbolizes a literary love story. 💑#tamarakvesitadze #aliandnino #insiderart

A post shared by INSIDER science (@insiderscience) on

 

Zdroj: mymodernmet.com

Pridať komentár