Černoch z letáku Lidl je späť v Čechách. Tentoraz propaguje značku mobilného telefónu

Černoch z letáku Lidl je späť v Čechách. Tentoraz propaguje značku mobilného telefónu

Situácia okolo objavenia sa černocha v letáku Lidl u našich susedov z Čiech už pomaly doznieva. Musíme povedať, že bola z toho poriadna kauza a model menom Alpha Dia sa stal zo dňa na deň určite najpopulárnejším modelom v našich končinách.

Tento fakt využila to aj ďalšia firma z Čiech, tentoraz predajca mobilných telefónov. Neváhala a obsadila tohto modela, ktorý bežne propaguje značky ako Prada, Iceberg, Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli alebo Nike do ich najnovšej kampane.

Jedná sa o firmu Lions Mobile, ktorá predáva čínske mobilné telefóny značky Xiaomi. Kampaň je zameraná na nový prístroj Mi Mix. 

2Zdroj: xiaomimobile.cz

„Když můžeme kupovat elektroniku z Číny, nevidím důvod, proč bychom nemohli vídat reklamní fotky s černošským modelem. Přijde mi to naprosto přirozené,“ dodáva konateľ firmy Lion Mobile Jiří Opletal. 


1Zdroj: xiaomimobile.cz

My musíme len súhlasiť. Aj keď kauza okolo letáku Lidl poriadne rozbúrila hladinu medzi obyvateľmi Českej ale aj Slovenskej republiky, to, že sa v letákoch objavuje černošský model je absolútne v poriadku. Nakoniec sa Alpha Dia môže tešiť väčšiemu záujmu o jeho osobu, a tým aj častejším ponukám na prácu.

alpha-dia-by-florian-grill-modelwerk-hamburgZdroj: Florian Grill/Modelwerk Hamburg

 

Zdroj, foto: mediar.cz