Čo robiť, aby som bol úspešný dizajnér?

Čo robiť, aby som bol úspešný dizajnér?

Existuje nespočetné množstvo tipov, čo by dizajnér mal robiť, aby sa stal úspešným. Väčšina z týchto tipov sú reálne odôvodnené zo skúseností a sú naozaj užitočné, najmä pre začiatočníkov v tejto oblasti. Stačí sa chvíľu pohrabať na internete a narazíte na zoznamy stránok s tými správnymi typmi, ako začať a čo robiť. Ak by sme to všetko zhrnuli do pár bodov, dostali by sme nasledovné odporúčania:

 

Neustále sa učte

Na vašej ceste v kariére neexistuje žiadny bod, kedy si môžete povedať, že teraz už naozaj viete všetko a že ďalšie nadobúdanie vedomostí by vám bolo zbytočné. Samozrejme, že ak máte veľa projektov, ťažko sa hľadá čas na štúdium odbornej literatúry či zaujímavých blogov. No čas na túto činnosť si nájsť jednoducho musíte, inak hrozí, že nezachytíte v správny čas nový trend. A to určite nechcete riskovať, či?

monday-post-1024x712

 

Sledujte trendy

Ako bolo spomínané vyššie, so štúdiom úzko súvisí sledovanie najnovších smerov, čo sa ako uberá a vyvíja. To všetko nájdete nielen na tematických blogoch, ale aj na sociálnych sieťach a webových stránkach, akými sú Dribble či Behance. Nezabúdajte na sledovanie dizajnových štúdií, najnovších produktov v danej oblasti a mnoho inšpirácie dokážete načerpať aj na dizajnérskych podujatiach. Všetky tieto kroky sú dôležité na udržanie a rozšírenie si vášho profesijného obzoru.

tubik-studio-designers-1

 

Skúste nové dizajnérske nástroje

Čím viac ich budete vedieť, tým lepšie. Z každej aplikácie a profesionálneho nástroja získate nejakú skúsenosť. Väčšina produktov poskytuje niečo nové, čo vám umožní získať nové riešenia, ušetriť čas, vytvárať nové funkcie. Ak pracujete a skúšate neustále nové nástroje, nič nepokazíte, práve naopak, nájdete ideálne možnosti pre váš projekt.

 tubik-studio-work

 

Komunikujte s kolegami

Komunikácia, či už reálna alebo virtuálna, je základom budovania kariéry. Nezabúdajte, že vy ponúkate dizajn a váš zákazník si ho môže, ale aj nemusí kúpiť. Je to obchod medzi ľuďmi ako ktorýkoľvek iný. A stretávanie sa s kolegami vám pomôže zapojiť sa do zaujímavých projektov, nadviazať nové známosti a obohatiť svoj zoznam potencionálnych klientov. Základom každej komunikácie je výmena informácií, ktoré môžu byť strategické pre váš ďalší rast.

brainstorm-

 

Prezentujte a zdieľajte

Zdieľanie a prezentácia ja spôsob, ako získať nielen uznanie, ale aj spätnú väzbu, ktorá otvára nové možnosti v ďalšom stanovovaní cieľov vlastnej práce. Prezentácia a následná diskusia o vašich dizajnérskych návrhoch vám prinesie nové pohľady, ako nazerať na vašu prácu.  Zdieľajte svoje projekty na Dribble, Behance, sociálnych sieťach, píšte blogy alebo čokoľvek iné. Hlavne prezentujete svoje myšlienky a ohúrte tak svojich zákazníkov ešte pred samotným osobným stretnutím.

tubik-studio-case-study

 

Poznajte technológie

Navrhujete aplikáciu pre najnovší iPhone a vy ho vôbec nepoužívate? Chyba. Dizajnér by mal poznať návyky používateľov daných technológií a sám by si mal odskúšať funkčnosť vlastnej aplikácie. Ak neviete, aké sú odlišnosti medzi jednotlivými telefónmi a tabletami, nepoznáte ich slabé a silné stránky, nikdy nevytvoríte životaschopný produkt a vaša práca tak vyjde nazmar.

tubik-studio-designer-1

 

Buďte online

Sociálne siete používajte nielen na osobné účely, ale aj pre profesionálnu oblasť. Pochopíte tak, ako sociálne siete fungujú z pohľadu užívateľa a následné poznatky môžete jednoduchšie aplikovať do svojej práce. Ich využívaním získate veľa informácií o tom, ako pracujú ostatní dizajnéri s možnosťou nevtieravej komunikácie. A hlavne nezabudnite na ktorejkoľvek sociálnej sieti prezentovať seba a svoje profesionálne schopnosti.

 

Udržujte sa fit

Táto rada naozaj neznie extra profesionálne, no má svoje opodstatnenie. Zdravie je základom vášho úspechu, nakoľko váš fyzický stav ovplyvňuje aj vašu psychiku a výkonnosť. Doprajte svojim očiam oddych, neseďte 12 hodín pri počítači, hýbte sa a doprajte si prechádzku či rovno aj beh na čerstvom vzduchu. Prevetrajte si hlavu a možno získate triezvejší pohľad na problémy, ktoré vám bránia pokračovať v pracovnom tempe.

 

Počúvate svojich zákazníkov

Ak chcete zarobiť, musíte odviesť prácu, s ktorou bude klient spokojný a bude ochotný vrátiť sa k vám, alebo vás ďalej odporúčať. Študujte jeho potreby, počúvajte ho. Ak vám nie je niečo jasné, klaďte otázky až do detailov. Pochopte svoj cieľ.

tubik-studio-design1

 

Testujte, čo to dá

Samozrejme, reč je o aplikáciách. Skúste sa vžiť do role zákazníka, teda užívateľa, ktorý bude vašu aplikáciu využívať možno deň čo deň. Pokúste sa vychytať všetky muchy a predísť tak nečakaným a hlavne zbytočným komplikáciám.

tubik-studio-designer

 

Prezentujte sa ako osoba

Dajte svojim zákazníkom najavo, že výsledok predkladanej práce je dielom človeka, ktorý do toho vložil kus seba. Zdieľajte svoje názory, vysvetľujte, obhajujte a ukážte tak všetkým kto ste a prečo tvoríte práve takto.

tubik-studio-design 

Zorganizujte si deň

Organizácia a časový rozvrh sú životne dôležité. Ak nepristúpite k tomuto bodu, nebudete schopní klientovi poskytnúť svoj čas v stanovenom termíne a sami sa stratíte v množstve úloh a povinností, ktoré sa postupne stanú pre vás neprehľadné. Nastavte si režim, rozdeľte si úlohy na menšie kroky, nezanedbávajte zoznamy úloh a nič neodkladajte na zajtra. Budete prekvapení, aké množstvo práce zvládnete, keď budete mať deň správne nastavený.

Zdroj obrázky: tubikstudio.com

Pridať komentár