Diela slovenských ilustrátorov ožívajú vďaka vydarenému projektu Pucle

Diela slovenských ilustrátorov ožívajú vďaka vydarenému projektu Pucle

Hovoria, že nikdy nie je neskoro na hranie sa. Pucle si zamilujú malí aj veľkí. A niet sa čomu čudovať.

Za skvelým názvom Pucle sa skrývajú neobyčajné puzzle, s ktorými prišli dve šikovné slovenky Baška a Lenka. Tieto puzzle sú výnimočné tým, že berú ohľad na našu plánetu. Pri poskladaní ich netreba lepiť, jednoducho držia. Taktiež sú recyklované a predávajú sa aj s ručne robeným, dreveným rámom. Pucle môžeš kedykoľvek rozložiť a znova zložiť alebo si ich zavesiť na stenu.

Motívy, aké inde nenájdeš

Môžeš si byť istý, že Pucle na sebe nenosia motívy krajiniek s vodopádmi, či fotorealistických koní alebo veselých psíkov. Pucle podporujú slovenské umenie a ich tvorcov. Nájdeš na nich rôzne ilustrácie, ktoré učarujú deťom, mamke, babke a dokonca nájdeš motív aj pre dedka či frajera. V ponuke sú napríklad motívy od Čiernych dier, hravé ilustrácie od Simony Čechovej, pestrofarebné krajinky Daniely Olejníkovej alebo Sylvie Kršiakovej.

Aj za Puclami je príbeh

Baša a Lenka chceli vytvoriť niečo, čo bude krásne a zároveň bude cibriť myseľ. Rozhodli sa preto pre Pucle, „z túžby otvárať svet umenia a dizajnu novým spôsobom,“ opisujú na svojom webe. Prostredníctvom puclí chcú vzbudiť záujemm o hru a priniesť tak umenie do domácností.

🌧Aj u vás dnes prší, utorok sa ešte ani z ďaleka nepribližuje k víkendu a vám sa ozaj nič nechce? My vás do práce nútiť nebudeme (aj keď ospravedlnenku vám bohužiaľ napísať nemôžeme), no ak vás dnes nič neženie, nájdite si čas na skladanie puzzle – napríklad tých našich 🙂 Skladanie totiž pomáha proti stresu, výborne funguje ako meditácia a pomôže vám vyčistiť si hlavu. A tento mozgový oddych potrebujeme naozaj všetci, však? 🙂🧘‍♀️☯️ – – – Today it's raining🌧, Tuesday is pretty far from the weekend, and you don’t feel like doing anything? In case you are not in a rush today, find the time to puzzle! 🙂 Assembling helps with stress, serves as meditation and helps you clean your head. And this brain chill is really what we all need, isn’t it? 🙂🧘‍♀️☯️ #pucle #puzzle #assemble #chill #meditation #play #assemble_art #art #kids #wood #hapiness #handmade #craft #game #kidsgame #vyrobenenaslovensku #zvierata #deti #detskahracka #skladacka #slovensko #zabava #dnesskladampuzzle #dnesskladam ❤️

A post shared by Pucle (@puclepucle) on

Zdroj: www.puclepucle.com