Si dizajnér alebo zanietený marketér? Inšpiruj sa vychytávkami z roku 2015 (časť 2.)

Si dizajnér alebo zanietený marketér? Inšpiruj sa vychytávkami z roku 2015 (časť 2.)

Rád sa inšpiruješ tým, čo je nové? Pripravili sme pre Teba  POKRAČOVANIE toho  najlepšieho z najlepšieho, (prvú časť nájdeš tu) čo priniesol rok 2015 dizajnérom a marketérom. Výber ďalších 12 dizajnérskych  a marketingových vychytávok v podobe šikovných appiek a najrôznejších nástrojov užitočných pre každého, kto sa pohybuje v oblasti dizajnu alebo marketingu, či už si začiatočník alebo „skiller“.

 

1. The Working Lunch

Prináša dennú dávku užitočného obsahu pre začatie a rozvíjanie biznisu. Je ideálnym miestom, ktoré Ti pomôže efektívne vyplniť čas obedňajšej prestávky alebo spríjemní poobedňajšiu kávičku. Zaujímavé články, podcasty a videá – stačí si vybrať.

working lunch

 

 

2. Rucksack

Alebo inak „Batoh“, je zbierkou CSS (Cascading Style Sheets) funkcií, ktoré sú postavené na tzv. PostCSS. Rucksack je modulárny a veľmi rýchly nástroj.

rucksack

3. Frontify Style Guide

Umožňuje zadarmo vytvárať „style guides“ (manuály štýlov) alebo tzv. dizajn manuály pre Tvoju značku alebo projekt, a to všetko veľmi jednoducho a rýchlo. Do svojho manuálu môžeš zahrnúť logo, obrázky, farebné palety, používanú typografiu, a mnoho iného.

frontify

 

 

4. Color Hunt 

Na dennej báze ti naservíruje prekrásne farebné palety. Môžeš tu nájsť najpopulárnejšie palety, a zároveň si vytvoriť aj svoje vlastné.

color hunt

 

 

5. GMass

Je hromadný e-mailový systém pre Gmail. Prostredníctvom GMass dokážeš vytvárať okamžité zoznamy príjemcov, odosielať e-mailové marketingové kampane naraz až 10 000 respondentom, pripojiť sa ku Google Sheets, vytvárať e-mailové zoznamy na základe výsledkov vyhľadávania, a čo je kľúčové – posielať e-maily ako odpovede na posledné konverzácie, ktoré si realizoval s každou osobou.

gmass

 

 

6. The Freelancer Podcast 

Krátky, týždenný podcast pre dizajnérov, vývojárov a spisovateľov. Jeho autorom je Paul Jarvis – zakladateľ Creative Class.

freelancer

 

 

7. Primer

Bezplatná aplikácia, ktorá predstavuje veľmi rýchly a jednoduchý spôsob, ako nadobudnúť nové marketingové zručnosti. Každý týždeň tu nájdeš nové témy. Stačí Ti 5 minút a chuť sa učiť.

primer

 

 

8. Growth Hacking Experiments Template 

Je jedinečnou šancou trocha si zaexperimentovať a vyskúšať rôzne stratégie rastu, ktoré boli testované a zdokonalené na 1200 „start-upoch“. Postupuj krok po koku a skús si, ako budú tieto stratégie fungovať na Tvojom vlastnom projekte.

hacking growth

 

 

9. WP Email Delivery

Nástroj na organizované doručovanie e-mailov pre WordPress. WP pracuje s akýmkoľvek zásuvným modulom (angl. „pluginom“), ktorý odosiela prostredníctvom WP-mailu.

WP Email

 

 

10. Seeby

Pracuje ako profesionálny marketingový asistent. Pomôže Ti pri vyhľadávaní potenciálnych zákazníkov, „tweetovaní“ relevantného obsahu, kontrolovaní e-mailov, a s množstvom ďalších úloh, ktoré by mohli byť pre začínajúce starts-upy problematické.

seeby

 

 

11. Azendoo

Kalendár, ktorý Ti umožní organizovať, vizualizovať a spravovať úlohy Tvojho tímu. Integruje sa s rôznymi aplikáciami ako sú Salesforce, HubSpot, MailChimp, GitHub a mnoho ďalších.

azendo

 

 

 

12. Flexbox Froggy

Skvelý zábavný spôsob, ako s dozvedieť viac o vlastnostiach Flexboxu CSS. Obsahuje 24 lekcií s postupne rastúcou náročnosťou.

flexbox

Zdroj: www.medium.com