Dizajnér ukázal, že aj obyčajná Vespa môže vyzerať ultra moderne

Dizajnér ukázal, že aj obyčajná Vespa môže vyzerať ultra moderne

Vespampère je voľnou reinterpretáciou klasického modelu Vespa od talianskeho dizajnéra Giulia Iacchettiho. Redizajnovaná verzia má elektromotor a konzolové sedadlo.

Vespa 98cc bola prvým skútrom spoločnosti, ktorý bol uvedený na trh v roku 1946. Nový model Vespampère má dynamickejší dizajn, ktorý s novým dizajnom svetiel robí tradičnú Vespu štíhlejšouštýlovejšou.

Giulio Iacchetti, na základe siluety najslávnejšieho skútra na svete, vyvinul model, ktorý spája tradíciu a súčasne obsahuje štíhle, ekologické telo pre väčšiu agilitu v mestskej premávke. Na rozdiel od najnovších generácií, ktoré sa v priebehu rokov stali „ťažšími“, všetko čo bolo považované za nadbytočné, bolo vo vespampérovom dizajne eliminované.

Na tejto minimalistickej, ľahkej verzii skútra môžeš vidieť, že typické bočné škrupiny boli odstránené z dôvodu inštalácie elektromotora, ktorý zaberá oveľa menej priestoru než tradičná palivová nádrž. Všetky ovládacie prvky, tachometer, indikátor paliva a svetlá sú prístupné cez aplikáciu pomocou bezdrôtového pripojenia, zatiaľ čo na palubnej doske je vytvorené špeciálne miesto na uloženie smartfónu.

Zdroj: designboom.com