Dnes už môže byť youtuberom naozaj ktokoľvek. Napríklad aj Štefan Harabín, ktorý útočí na prezidenta Kisku

Dnes už môže byť youtuberom naozaj ktokoľvek. Napríklad aj Štefan Harabín, ktorý útočí na prezidenta Kisku

„Kiska by mal okamžite abdikovať z funkcie prezidenta. Pokiaľ nie. Ľudia by sa mali postaviť zlu a vyhnať Kisku daňového kriminálnika, úžerníka, podvodníka, klamára a fašistu z prezidentského úradu.“ Týmito slovami uviedol Štefan Harabín svoje posledné video na svojom Youtube.

Sloboda slova je samozrejme sloboda slova a kapacita menom Štefan Harabín to veľmi dobre vie. Kedže jeho meno leží v žalúdku mnohým a nikto mu v mediálnom svete veľa priestoru nedáva, vôbec sa nečudujeme, že práve on sa rozhodol šíriť svoje posolstvá cez najobľúbenejšiu video-platformu na internete.

Najprv sme mu v duchu tlieskali, že sa človek s jeho postavením rozhodol siahnuť po novom médiu ako je Youtube na vzdelávanie občanov, či vlastné promo. Koniec-koncov, u politikov či ústavných činiteľov je to dnes už bežná prax.

Avšak, po dôkladnom prezretí jeho kanálu sme usúdilil, že spôsob, akým Harabín točí svoje videá a ako sa v nich vyjadruje, nie je úplne v poriadku a naše nadšenie ihneď opadlo. Nárážame na fakt, že Harabínove výstupy sú plné nenávisti, čo potvrdzujú aj úvodné slová tohto článku. Na mysli teraz nemáme samotný obsah, ten je samozrejme plný „faktov“ a necháme už na vás, či tomu budete alebo nebudete veriť, no spôsob vyjadrovania, ten určite nie je v poriadku, ak ide Štefanovi Harabínovi o objektívne hodnotenie uplynulých situácií. Veď posúďte sami:

 

Odhliadnuc od všetkých spomenutých informácií, musíme každopádne zložiť pre pánom Harabínom klobú dolu, kedže jeho videá sú na naše pomery dosť sledované, a to je „youtberom“ len niečo vyše roka. Druhá vec je, že sa rozoberajú témy, o ktorých sa „bežný smrteľník“ nemá kde dozvedieť, aspoň nie do takej miery, ako ich rozoberá práve Štefan Harabín.

Samozrejme, možno je to práve tá priamosť, ktorá jeho fanúšikom najviac sedí, kedže dnes je už asi ťažké nájsť v mediálnom priestore úprimnosť, no z nášho pohľadu sa jeho postojom zbytočne polarizuje spoločnosť, ktorá je už aj tak dosť roztrieštená.

Určite by sme radi privítali, keby sa týchto diskusií mohli zúčastniť aj ľudia, ktorých Štefan Harabín vo svojich videách tak rád rozoberá. Či sa toho niekedy dočkáme alebo to bude aj naďalej „o nich, bez nich“, ukáže až čas.

 

 

Zdroj: Youtube