zdroj: Milan Ocenas, ton.sk

Títo Slováci vyrábajú nábytok svetových parametrov z masívneho dreva inšpirovaný slovenskou tradíciou z Čičmian

Kvalitný slovenský výrobok prezentujúci nás v zahraničí vie vždy potešiť. O to viac, keď svojim vyhotovením spomína na tradície spod Tatier. Reč je o slovenskej značke nábytku Edge / Artefact with attitude, pre ktorú je práve prémiová kvalita a moderný dizajn krédom.

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.34.36

Zdroj: Milan Ocenas

Značka EDGE predstavila svoju prvú kolekciu Natural Edge. Ako už názov napovedá, tvorcovia sa v nej pohrávajú s prírodnými materiálmi. Za elegantným dizajnom produktov stoja dizajnéri Michal Riabič a Lubo Majer.

Jedná sa o novú etapu firmy Evergreen, ktorá sa po úspešnej dvadsaťročnej tradícii rozhodla pre rebranding. Jeho autorkou je úspešná slovenská dizajnérka Mikina Dimunová.

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.33.48

Zdroj: Milan Ocenas

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.36.12

Zdroj: Milan Ocenas

Michal Riabič nachádza inšpiráciu práve v prírodných materiáloch a tradičnej remeselnej zručnosti dodávajúcej nábytku osobitný ráz. Svoje študijné základy uplatnil najlepšie v produktovom dizajne, kde svojou tvorbou vzbudzuje dojem nadčasovosti.

michal1

Zdroj: Michal Riabič

Lubo Majer, druhý z dvojice návrhárov, k samotnému znovuzrodeniu značky povedal: Je vzrušujúce stáť na začiatku nového projektu. S pocitom dôvery a záväzku zároveň. Spojiť minulosť, skúsenosti a víziu nového smerovania do dizajnu bola zaujímavá výzva. Som rád, že som kreatívnou súčasťou novej cesty značky EDGE.“

lubo majer

Zdroj: ton.sk

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.34.16

Zdroj: Milan Ocenas

Masívne drevo patrí k základným prvkom celej firmy a teda i najnovšej kolekcie. Pri výrobe nových produktov sa použili i nezvyčajné materiály ako napríklad prírodné kamene.

O „svetovosti“ značky hovorí aj fakt, že pôsobia na švajčiarskom trhu. Preto sa odkaz na Čičmany vyskytuje v nábytku práve v kombinácii s prvkami inšpirovanými švajčiarskym krížom. Vzor charakterizuje pôvod produktov a zároveň prepája krajiny typické pre značku.

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.34.56

Zdroj:Milan Ocenas

Snímka obrazovky 2017-04-03 o 20.35.22

Zdroj: Milan Ocenas

Čo sa týka materiálov, drevo je ešte doplnené kovom v kombinácii zaručujúcej estetickosť i funkčnosť. Práve na nej si dizajnéri dávajú záležať najviac.

Ak ťa kolekcia zaujala, neváhaj sa pozrieť na ich stránku.

Zdroj, foto: edge-artefact.com