Facebook chystá celosvetovo veľké zmeny. Čo bude s Prieskumníkom na Slovensku?

Facebook chystá celosvetovo veľké zmeny. Čo bude s Prieskumníkom na Slovensku?

Ako sme ťa už informovali, šéf Facebooku Mark Zuckerberg ohlásil, že sociálnu sieť čakajú v najbližšom období zásadné zmeny. Chce sa totiž vrátiť k  počiatkom Facebooku, keď slúžil najmä pre kontakt medzi priateľmi a rodinou.

Záujmom Marka Zuckerberga je to, aby ľudia trávili čas na Facebooku zmysluplnejšie. Aby nielen pasívne prijímali obsah – sledovali vtipné videá či spravodajstvo, ale aby viac komunikovali s ľuďmi, na ktorých im záleží.

Čo to znamená v praxi?

V prvom rade sa zmení algoritmus, podľa ktorého Facebook zobrazuje príspevky v newsfeed. Používateľom na celom svete by sa už v najbližšom čase malo zobrazovať omnoho menej príspevkov od stránok – médií či známych osobností. A naopak, omnoho viac od ich priateľov, pričom Facebook chce posilniť interakcie medzi blízkymi. Negatívny vplyv to bude mať predovšetkým pre stránky, ktorým poklesne dosah príspevkov na svojich fanúšikov.

Je možné, že Facebook s týmito zmenami prichádza aj na základe priebežných výsledkov testu Prieskumníka, ktorý prebieha na Slovensku a v ďalších piatich krajinách. Ako ti je dobré známe, u nás sa z newsfeed presunuli všetky príspevky stránok do Prieskumníka a v newsfeed ostal iba obsah od priateľov a reklamy.

Ako sa teda celosvetová zmena algoritmu dotkne Slovenska?

Aspoň zatiaľ nijako. Ako totiž potvrdil John Hegeman, viceprezident produktového tímu Facebooku, ktorý má na starosti newsfeed, pre Denník N, test Prieskumníka bude u nás pokračovať aj naďalej a aspoň zatiaľ sa nás zmeny, ktoré zavádza vo zvyšku sveta, nebudú týkať. Facebook zároveň potvrdil, že Prieskumník, ako ho poznáme na Slovensku, sa v súčasnosti neplánujú zaviesť celosvetovo.

 

Zdroj: Facebook Newsroom

Pridať komentár