Facebook ponúka milión dolárov na podporu rozvoja komunitných stránok

Facebook ponúka milión dolárov na podporu rozvoja komunitných stránok

Začiatkom februára sa v Londýne stretli na akcii Facebook Communities Summit zástupcovia najväčších európskych facebookových komunít.

Ako oznámila riaditeľka sekcie Skupiny a komunity, Jennifer Dulskiová, bude zahájený program Facebook Community Leadership. Ide o globálnu iniciatívu investujúcu do ľudí, ktorí organizujú a spravujú facebookové skupiny. Facebook na tento program vyčlení desiatky miliónov dolárov.

Facebook Community Leadership Program obsahuje:

    • Príležitosti v rámci oblasti pôsobenia a štipendia, ktoré ponúkajú školenia, podporu a financovanie pre správcov komunít z celého sveta.
    • 5 správcov bude zvolených, aby sa stali komunitnými lídrami v mieste svojho pôsobenia. Každý z nich môže získať až 1 milión dolárov na financovanie svojich návrhov.
    • Pre štipendijný program bude vybraných až 100 ľudí, z nich každý obdrží 50 000 dolárov, ktoré budú použité pre konkrétnu komunitnú iniciatívu.
    • Okruhy lídrov komunít združujú predstaviteľov miestnych skupín, aby sa osobne stretli, prepojili, vzájomne sa učili a spolupracovali. V roku 2017 Facebook skúšobne zriadil v USA tri okruhy a tento rok program rozširuje po celom svete.
    • Skupiny pre výkonných administrátorov, ktoré momentálne prevádzkuje s viac ako 10000 správcami skupín v USA a UK sa rozšíria o ďalších členov. Slúžia ku vzájomnému zdieľaniu rád a spojení s tímom Facebook, aby mohla sociálna sieť testovať nové prvky a získavať spätnú väzbu.

Zdroj: tyinternety.cz

Pridať komentár