Facebook prišiel s prevratnou novinkou. Predstavil vlastnú virtuálnu realitu

Facebook prišiel s prevratnou novinkou. Predstavil vlastnú virtuálnu realitu

Mnohí z nás by určite ocenili ak by mohli stráviť viac času vo fyzickej blízkosti svojich priateľov a blízkych. Tu prichádza na scénu virtuálna realita. Facebook v týchto dňoch organizuje v Kalifornii svoju každoročnú konferenciu F8, kde predstavil novú aplikáciu Facebook Spaces. Vďaka okuliarom Oculus Rift a Touch vám táto aplikácia umožní tráviť čas s priateľmi vo virtuálnej realite podobne, ako by ste boli spolu v rovnakej miestnosti.

Aplikácia funguje tak, že si v nej vytvoríte vlastnú identitu, ktorá reprezentuje vaše skutočné ja. Jediné, čo musíte spraviť je zvoliť si reálnu fotku, z ktorej sa vytvorí váš avatar. Môžete, samozrejme, uskutočniť aj ďalšie úpravy pokiaľ nebudete s vašou virtuálnou identitou spokojní.

F2Zdroj: Facebook

Keď už ste pripravení vstúpiť do virtuálnej reality, pozvete svojich priateľov na Facebooku, aby sa k vám pripojili. Vo virtuálnej realita môžete robiť čokoľvek chcete. Virtuálna realita Facebook Spaces obsahuje množstvo obsahu, ktorý si môžete so svojimi priateľmi dosýtosti užiť. Vypichli by sme možnosť 360 stupňových videí, ktoré vás dokážu preniesť niekoľko tisíc kilometrov kamkoľvek behom sekundy.

F1Zdroj: Facebook

Do vlastného paralelného sveta si môžete pozvať aj priateľov bez okuliarov Oculus. Stačí im zavolať cez videohovor v aplikácii Messenger a oni sa vo vašom virtuálnom svete objavia. Rovnako im v ich telefóne ukáže váš avatar vo virtuálnej realite.

 

F3Zdroj: Facebook

Rachel Franklin, šéfka VR Facebooku sa na margo Facebook Spaces vyjadrila nasledovne:

„Je veľmi jednoduché vytvoriť si vlastnú identitu, ktorá vás vo Facebook Spaces predstavuje. Ostatní vás hneď spoznajú a VR je tak omnoho realistickejšia a je to ako vidieť sa v reálnom svete.“

Facebook Spaces je dostupná v Oculus Store v betaverzii, ktorá slúži na zhromažďovanie spätnej väzby od užívateľov na ďalšie vylepšenie tejto aplikácie.

Vychytávkou je zabudovaná selfie tyč, vďaka ktorej môžete tento zážitok zdokumentovať a podeliť sa oň na vašom profile.

F4Zdroj: Facebook
Zdroj: newsroom.fb.com

Pridať komentár