Facebook testuje „downvote“ button pre nevhodné komentáre

Facebook testuje „downvote“ button pre nevhodné komentáre

Facebook potvrdil, že testuje downvote button, ktorý umožní používateľom skryť a nahlásiť nevhodné komentáre.

Vieme, že mnohí už dávno chceli Dislike button. Ten sa zatiaľ nechystá no prichádza tzv. „downvote“ button. Momentálne je testovaný na menšej vzorke používateľov v USA, umožňuje používateľom jednoduchým spôsobom skryť a nahlásiť komentáre, ktoré nechcú vidieť – či už kvôli tomu, že im neprídu zaujímavé alebo sú jednoducho nevhodné.

Ide o jednoduchý spôsob ako poskytnúť Facebooku signál, že komentár je nevhodný, urážlivý alebo zavádzajúci. Facebook však dodáva, že sa netreba nechať zmiasť.  V žiadnom prípade nejde o Dislike.

Pravdepodobne si ale budeš myslieť, že aj tak ide o istú formu dislikeu. Keď klikneš na downvote button pod komentárom, môžeš ihneď špecifikovať, prečo daný komentár skrývaš/nahlasuješ a to cez možnosti „urážlivý“, „zavádzajúci“ či „mimo tému“. Je pravda, že hide button už existuje, no nie je dostupný hneď pod textom.

Tento test údajne neovplyvní ranking komentov, postov či stránok a má iba ukázať Facebooku, čo berú ľudia ako prijateľné a čo nie a navyše komentujúci nemôžu vidieť, koľko krát bol daný komentár označený na downvote.

Zdroj: wersm

 

 

Pridať komentár