Ikea po vlne kritiky odstráni obrovskú reklamu z centra Bratislavy

Ikea po vlne kritiky odstráni obrovskú reklamu z centra Bratislavy

Len niekoľko dní po tom, ako Ikea prekryla v centre Bratislavy street artové dielo, nastane zmena. Po vlne kritiky, ktorá sa začala šíriť na sociálnych sieťach, sa reťazec rozhodol, že svoju outdoorovú reklamu odstráni.

Značka to potvrdila na svojej fanúšikovskej stránke. Reagovala tak na výzvu ľudí a taktiež organizátora Bratislava Street Art Festivalu.

Dobrý deň, ospravedlňujeme sa za meškanie s odpoveďou. V Ikea nám záleží na názore našich zákazníkov a chceme byť dobrým partnerom komunity. Plocha na Kamennom námestí v Bratislave je a bola dlhodobo prenajímaná majiteľom budovy na komerčné účely,” uvádza reťazec.

Ako ďalej dodáva, cieľom Ikea nebolo prekryť zaujímavé dielo. „Plocha je prenajatá do konca tohto mesiaca, rozhodli sme sa, že ďalej ju prenajímať nebudeme. Ďakujeme za pochopenie a že vám, rovnako ako nám, záleží na prostredí, v ktorom žijeme,“ vysvetľuje značka.

Zdroj: Archív Sketcher.sk

Aj napriek tomu, že Ikea svoju reklamu do konca mesiaca odstráni, nie je isté, že na tomto istom mieste sa onedlho objaví obrovská plachta ďalšieho zo zadávateľov. V minulosti sa na tomto mieste vynímala oranžová líška, ktorá vznikla v rámci Bratislava Street Art Festivalu.

Zdroj: www: streetartfestival.sk