IKEA vytvorila toto 25 minútové video, ktoré sa stalo jednou z najuspokojúcejších reklám vôbec

IKEA vytvorila toto 25 minútové video, ktoré sa stalo jednou z najuspokojúcejších reklám vôbec

Žena rukami upravuje plachtu matraca v novom 25 minútovom digitálnom ASMR spote od IKEA a potom požiada divákov, aby sa započúvali, ako pekne to znie. Šialené? Pre spoločnosť IKEA realita.

Ak ste ešte nepočuli o ASMR, respektíve o autonómnej senzorickej meridiánovej odozve, čo je pocit chvenia, ktorý niektorí ľudia zažívajú, keď počujú určité zvuky, dnes vám to aj názorne ukážeme.

Zdroj: IKEA

Nová kampaň „Oddly Ikea“ od Ogilvy v New Yorku odhaľuje „späť do školy“ produkty IKEA pre internátne izby. V reklame je žena, ktorú nie je nikdy úplne vidieť, predstavuje rôzne výrobky – obliečku na pokrývku, závesy, lampu – dotýka sa ich a tlačí na ne, takže vytvárajú rôzne utišujúce zvuky, ktoré vyvolávajú pozitívny pocit pre divákov.

„Natáčali sme „späť do školy“ TV spot a chceli sme ho rozšíriť aj ako on-line obsah,“ vysvetlila kreatívna riaditeľka Ogilvy Della Mathew a IKEA externá komunikačná špecialistka Kerri Homsher v rozhovore pre Adweek.

„Vedeli sme, že videá ASMR sú veľmi populárne, najmä u mladých ľudí, vysokoškolských študentov a spolupracovníkov IKEA. Dali sme teda dve a dve dohromady. Naše produkty sú určené na každodennú pomoc ľuďom a naše riešenia pre internátne izby, pomáhajú študentom relaxovať po dlhom a náročnom dni. Takže sme mysleli aj na obsah, ktorý robí to isté.“

Ikea a Ogilvy tiež vytvorili niekoľko krátkych spotov ASMR (nižšie), z ktorých sa každý zameral na práve jeden produkt:

Zdroj: adweek.com

Pridať komentár