Ironická kampaň obhajuje matky: Materská nie je žiadna dovolenka!

Ironická kampaň obhajuje matky: Materská nie je žiadna dovolenka!

Agentúra 72andSunny upozornila na úlohu matiek na tejto planéte kampaňou, v rámci ktorej nešetrila iróniou. Hovorí, že materská je všetko iné, len nie dovolenka, ako to môže vyznievať z tohto spojenia.

V rámci kampane predstavila sériu produktov na „materskú dovolenku“ ponúkanú pod značkou Mommy Bahama. Brooklynská reklamná agentúra svoju kolekciu pokryla „prázdninovými“ motívmi pripomínajúcimi leto.

V ponuke je napríklad „Butt Donut“, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako koleso, ktoré si žena vezme do bazéna, ale slúžiť má na to, aby žena po pôrode mohla pohodlnejšie sedieť.

Snáď zajazujímavejším artiklom je „plavková“ podprsenka s odsávacími fľašami na materské mlieko, ktoré si tiež žena pravdepodobne neoblečie na pláž. V ponuke je tiež „peri“ fľaša, z ktorej matky na materskej nepijú miešaný nápoj, ale majú v nej mydlo na intímnu hygienu počas šestonedelia.

Cieľom projektu je upozorniť na zložitosť materstva najmä širokú verejnosť, ale aj kreatívny priemysel v USA, v ktorom mnohé matky pracujúce v reklamných agentúrach musia po skončení materskej dovolenky prejsť na prácu na voľnej nohe, pretože systém fungovania agentúr nie je pre matky prispôsobený.

Zdroj: Adweek.com