Katastrofa pokračuje. Naozaj by aj Mária Terézia volila Martina Jakubca?

Katastrofa pokračuje. Naozaj by aj Mária Terézia volila Martina Jakubca?

Áno, ide v poradí už o tretí článok na našich stránkach o kandidátovi na župana v Bratislavskom kraji, Martinovi Jakubcovi, ale nedá sa nám nevyjadriť opäť. Naše hlavné mesto zaplavili billboardy s výnimočným copywritingom a sloganmi, ktoré sa naozaj len tak hocikde nevidia.

Martin Jakubec tento raz vyrukoval s týmto presvedčivým sloganom a nám opäť ostali len oči pre plač. Podotýkame, že toto v žiadnom prípade nie je reklama a na záver článku pochopíte prečo.

 

 

Martin Jakubec, prednedávnom známy ako slovenský zabávač, spevák evergreenov najmä na Senzi TV dnes kandiduje na župana VÚC Bratislavy. Nie je dnes už samozrejme až taká novinka, kedže samotný Sketcher ho vo veľkom „propagoval“. Samozrejme, nikomu neberieme, že chce zmeniť Slovensko. Nech zmení aj celý svet, no trochu nerozumieme prečo sa pán Jakubec rozhodol ísť touto cestou. Taktiež netušíme, či ide len o recesiu alebo v deň D – 4.11.2017 bude jeho meno naozaj na kandidátke.

Asi sme si už všetci zvykli, že kandidáti nám pred voľbami sľubujú aj nemožné a najradšej by nám zniesli aj modré z neba. A keď sa to náhodou nepodarí, tak nech máme aspoň ten internet zadarmo!

 

 

My v redakcii v tom máme celkom jasno. Toto je proste smiešne, či už z odborného hľadiska, ale aj morálneho a dodnes nenáchádzame slov na túto iniciatívu. Áno, možno zaujal, ale pre nás a komunitu mladých ľudí v ktorej sa pohybujeme a ktorí chcú naozaj niečo zmeniť, je to proste nepochopiteľné.

Najprv sme si mysleli, že je chyba proste v nás, že sme na inej vlne. Nedalo nám to a vyšli sme do ulíc. Pýtali sme sa náhodných ľudí, ktorých sme stretli pred redakciou (naozaj pestrá vzorka), ako vlastne vnímajú fakt, že si PhDr. Mgr. Martin Jakubec PhD. robí zálusk na  kreslo župana Bratislavy.

Väčšina opýtaných sa stretla v odpovediach s názorom, že Martin Jakubec nepôsobí vzhľadom na jeho vystupovanie reprezentatívne a dôverčivo. Ďalšia rada odpovedí začala čudným pohľadom, či otázku myslíme seriózne. A potom sme uvideli toto…

 

 

Jeden prieskum si Martin Jakubec už vymyslel (aj keď sa potom ospravedlnil, že dostal zlé podklady), no žeby to urobil druhý raz? Niekde bude asi chyba…

Pozitívne na tom celom je (ak teda vôbec), že to možno pán Jakubec myslí naozaj úprimne a má reálny záujem urobiť zmenu v dobrom zmysle slova, ale spôsob, akým sa snaží „zverbovať“ nás občanov, nám je vyslovene proti srsti. Ak má niekto takúto neprofesionálnu, až grotesknú kampaň, ako by potom vyzeralo jeho pôsobenie na pozícii župana?

Aby sme teda vyvrátili fakt, že sa v žiadnom prípade nejedná o reklamu, skôr o varovanie, pripájame na záver jedno video, ktoré nie je až tak z dávnej minulosti. Veríme, že po prezretí všetci pochopia, že sa na pozíciu župana pán Jakubec proste nehodí.

 

Tip: Ak nemáte čas pozerať celé video, stačí ak si pustíte video od 3.minúty

 

 

A ešte tu máme tieto skvosty…

 

 

 

 

Zdroj: Facebook/jakubeczupan.sk

 

Pridať komentár