Kaviarne na strednom Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý kávopič

Kaviarne na strednom Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý kávopič

Nedávno sme si posvietili na kaviarne západného aj východného Slovenska. Tentoraz sme sa pozreli na stredné Slovensko a vybrali sme pre pre teba miesta, ktoré by pri návšteve Banskej Bystrice alebo Žiliny nemal vynechať žiadny milovník kávy.

Café Republika

Kaviareň v Žiline, ktorá sa dá považovať za nováčika v kaviarenskom biznise. Rozhodne ťa očarí sedenie doslova vo výklade a jej retro vzhľad. Výnimočné na kaviarni je, že každý jej stôl si so sebou nesie iný príbeh. Sú do nich totiž vyryté citáty osobností z histórie prvej republiky. Čo sa architektúry a dizajnu týka, kaviareň spája vzhľad rokov minulých s modernými prvkami. Rozhodne sa odlišuje premyslenými detailami, akými sú napríklad portréty osobností alebo svietidlo inšpirované Štefánikovým lietadlom Caproni.

Stará Škola

Čo by to bol za článok o strednom Slovensku, ak by sme vynechali Banskú Štiavnicu. Pri jeho návšteve by si rozhodne nemal vynechať kaviareň Stará Škola, ktorá ťa zaujme nielen výberovou kávou. Retro doplnky v spojení s moderným dizajnom vytvárajú v kaviarni tú najlepšiu atmosféru. Už názov Stará škola – tvorivá kaviareň ti napovedá, že sa tu môžeš pokojne zložiť aj s notebookom a pracovať.

Black Coffee

Útulná kaviareň uprostred historického centra Banskej Bystrice, ktorá ťa osloví hneď po vkročení do dverí. Nielen vďaka svojmu industriálno-urbanistickému štýlu, ale aj kvôli dokonalej vôni, ktorá sa šíri celým priestorom. A môže za to pekáreň, ktorá je súčasťou priestoru.

Kaviareň Dolinka

Keď sme sa na našom Instagrame pýtali, aká kaviareň na strednom Slovensku je tá naj, najčastejšie sa v komentároch objavovala Kaviareň Dolinka. Stačilo nám pár pohľadov na fotografie odtiaľ a zapáčila sa aj nám. Kaviareň nájdeš na Sliači, neďaleko Zvolena. Rozhodne ťa zaujme jej minimalistický dizajn s prevládajúcou bielou farbou. Veľkým plusom kaviarne je určite aj jej terasa, na ktorej si môžeš počas teplých dní vychutnať nejaké to orosené osvieženie.

Satori

Nie, nie je to tá kaviareň v Bratislave. Reč je o dokonalej oáze v meste Zvolen. Priestor tejto nevšednej kaviarne pripomína ostrov Bali, ktorý bol inšpiráciou aj pre samotného majiteľa. Nájdeš tu dokonalý pokoj a kávu si môžeš vychutnať v hojdacej sieti, obklopený krásnou prírodou. Zaujímavosťou tohto podniku je, že je celý postavený podľa pravidiel feng-šuej. Nesmieme zabudnúť tiež na domček na strome, ktorý je súčasťou kaviarne.