Kečup a hranolky stačili ilustrátorovi na to, aby vytvoril úžasné diela

Kečup a hranolky stačili ilustrátorovi na to, aby vytvoril úžasné diela

Módny ilustrátor z Arménska Edgar Artis na to, aby bol kreatívny, nepotrebuje v tomto prípade naozaj veľa. Stačia mu bežné veci, s ktorými sa každodenne stretávaš aj ty.

Autor sa so svojim netradičným umením preslávil aj vďaka svojmu účtu na Instagrame, kde má v súčasnosti viac ako 750-tisíc followerov.

Edgar navrhuje šaty, na ktoré používa napríklad hranolky s kečupom, špagety, hamburgery, rôzne druhy ovocia, kúsok vianočného stromčeka, slamky, gumené rukavice a rôzne veci, ktoré nájdeš bežne v domácnosti.

French fries 🍟 Hope you like it. Comment what you think about this one.

A post shared by EdgaR_ArtiS (@edgar_artis) on

Cauliflower Bae ☁😍 There is a situation that annoys me so much. There are “ individuals“ that call me a rACIST because i draw women of color less than white women. Oh my God😤 First!!!, The word racism doesn’t exist in my world!!!!! Second!!!, Racism is the MOST STUPID thing . Third!!! I HATE categorizing people by their skin color!!!!! Cut the skin off open the heart do we have different anatomy? Or different blood color? Do we have black and white hearts??? No my dears we all are the same shit inside!!! So what i want to say is that I don’t see color when it comes to people, I hate it that people are so stupid that categorize others by their skin color. If we have different skin color it doesn’t Mean that some are bad and others are good. If you categorize people by their color and religion than you are dumber than a fish my friend. I understand that i have no power to change this stupidity called „racism“ but i’m happy that i have a chance to express what i feel about this.

A post shared by EdgaR_ArtiS (@edgar_artis) on

Zdroj: Demilked.com