Kniha o smrti od slovenského kreatívca sa smeje z internetových hoaxov

Kniha o smrti od slovenského kreatívca sa smeje z internetových hoaxov

Róbert Slovák ako prezident KRAS-u (Klub reklamných agentúr Slovenska) a ako partner agentúry Respect APP predstavil v piatok 13-teho svoj nový „hobby“ projekt, ktorým je kniha s názvom Death Quotes.

Hovorí o nej ako o knihe plnej falošných citátov a je ilustrovaná akvarelovými obrázkami rôznych druhov smrtiek.

„Žijeme v dobe plnej falošných správ, návodov na vyliečenie chorôb, poloprávd a neprávd. Internet je plný výrokov, ktoré ľudia nikdy nevyslovili, za všetky spomeniem len klasický hoax s Lasicovým textom, ktorý nikdy nenapísal. Rozhodol som sa preto prispieť k vyčisteniu tohto priestoru výrokmi, pri ktorých je od začiatku jasné, že nikdy neodzneli. Ale ako sa hovorí, mohli,“ hovorí o svojom projekte R. Slovák.

Zobraziť celú galériu (2)
Zdroj: Róbert Slovák

Ako ďalej dodáva, v publikácii zároveň paroduje klišé motivačné výroky o živote, lebo tieto ‚moje‘ výroky sú o smrti. „Rád by som vydal knižku plnú takýchto citátov ilustrovanú akvarelovými obrázkami lebiek, ako symbolu smrti,“ vysvetľuje.

Slovák tento projekt označil aj ako výsledok jeho návratu k akvarelu, od ktorého si dal v minulosti veľmi veľmi dlhú pauzu.

Kniha Death Qoutes s výrokmi, ktoré nikdy neodzneli, ale mohli, sa dá objednať v rámci Indiegogo projektu, ktorý autor rozbehol minulý piatok 13-teho.

Zobraziť celú galériu (2)
Zdroj: Róbert Slovák

„A za ‚zárobok‘, ktorý získam v rámci toho projektu, vydám túto knihu,“ uzatvára.