Lidl bráni náboženskú neutralitu po svojom. Vymazal kríže z gréckych kostolov a čelí obrovskej kritike

Lidl bráni náboženskú neutralitu po svojom. Vymazal kríže z gréckych kostolov a čelí obrovskej kritike

Obchodný reťazec Lidl si poriadne zavaril. S uvedením gréckych týždňov prišlo aj jedno „faux pas“, z ktorého sa kompetentní budú ešte dlho spamätávať. Za všetko môže odstránený kríž z kostola, ktorý sa objavil na ich produktoch.

Zdroj: Santorini

 

Na obrázku vyššie, môžeme vidieť originálny obrázok, ktorý pochádza z gréckeho ostrova Santorini. Je na ňom zobrazený jeden z ikonických kostolíkov, ktoré patria k najnavštevovanejším miestam na ostrove. Aj z tohto dôvodu ich verejnosť veľmi dobre pozná.

Na situáciu, že niečo nie je z „kostolným“ poriadkom, upozornili rozhorčení zákazníci v Belgicku. Informoval o tom spravodajský portál RTL.

Neskôr sa začali o situáciu zaujímať aj zákazníci zo Slovenska, či z Českej republiky, kedže sa problém dotkol aj nášho trhu.

Zdroj: Lidl

 

Ak sa pozriete bližšie, uvidíte, že kríž z kostola absentuje na viacerých produktoch. Okamžite sa na Lidl začali valiť otázky rozhorčených zákazníkov, ktorí žiadali vysvetlenie. Lidl Česká republika na otázky odpovedalo na svojich facebookových stránkach v rámci jedného príspevku, ktorý mal upokojiť pobúrenú verejnosť. No nestalo sa tak.

 

 

Naozaj nezávidíme PR oddeleniu Lidl, ktoré má naozaj čo vysvetľovať. To, že celá situácia vôbec vznikla je naozaj nepochopiteľné, lebo tu nie je proste čo riešiť. To, že Lidl chce byť nábožensky neutrálny by potvrdili vtedy, ak by daný kríž ponechali na svojom pôvodnom mieste a nie ho surovo odstránili.

Samozrejme, žiadna kauza sa nezaobíde bez vtipov, ktoré pravidelne dávajú dokopy internetoví kreatívci, a tak si aspoň pozrite tie najlepšie z nich.

 

 

 

A čo si myslíte o tejto kauze vy? O čo Lidl išlo?

 

Zdroj: Facebook/Lidl/RTL