Linda Hudecová: Používam len kvalitné materiály z Európy. Žiadna Čína.

Linda Hudecová: Používam len kvalitné materiály z Európy. Žiadna Čína.

Krásne, farebné, ručne robené šperky, ktoré ohúrili mnoho žien nie len na Slovenku, ale aj vo svete. Jej tvorbu ste mohli zhliadnuť vo viacerých fashion časopis, ale aj na známych Slovenkách či Češkách ako Karolíne Chomistekovej, Soni Skoncovej, Diane Mórovej či Lucii Bílej. Hovoríme o šikovnej slovenskej šperkáre, rodáčke zo Zemianskych Kostoľan žijúcej v Toskánsku, Linde Hudecovej.

ffLinda Hudecová

Ahoj Linda, v prvom rade, ti chceme poďakovať, že si si našla na nás čas, keďže tvoj diár je určite nabitý. Tvoja značka nesie meno Linda´s dream, stále bolo tvojim snom vyrábať šperky ?  Ako sa mladá baba dostane k výrobe šperkov ?

Ahojte, aj ja ďakujem vám za rozhovor :) Hmm, ja som od malička chcela byť princezná, no nepodarilo sa a je zo mňa šperkárka. Od malička som bola kreatívna a vymýšľala som rôzne veci, kreslila  som na tričká, stylovala som moje kamarátky, vymýšľala  stále niečo nové a to mi doteraz ostalo a dúfam, že aj naďalej to bude takto pokračovať.

Začiatky boli určite ťažké, mala si aj inú prácu ako výrobu šperkov? Kedy nastal zlom, keď si si povedala, že sa tým začneš seriózne zaoberať a živiť?

Jasné, začiatky boli veľmi ťažké. Stalo sa mi aj to, že som všetko hodila o zem a povedala som kašlem na to, no nakoniec vyhral môj kreatívny duch a povedala som si nevadí, veď ani Rím nepostavili za pár mesiacov, takže som zaťala zuby a išla som ďalej. Šperky som začala vyrábať, keď som robila v jednom butiku tu u nás v Tuscany. Bolo to pre mňa viacmenej také moje hobby, ktoré pomaličky začalo rásť a rásť, no a teraz je to moja každodenná a celodenná práca, ktorú milujem nadovšetko.

14568232_1267134816664989_8710388617465213889_nLinda Hudecová

Ty sama si svoja značka, ktorú ponúkaš. Rozmýšľala si niekedy nad tým aj z marketingového hľadiska, ako sa dostať viac do povedomia alebo to išlo nejako samo? Stačia šikovné ruky alebo to bez obchodného ducha jednoducho nepôjde?

Určite, po čase som začala rozmýšľať, ako sa dostať viac do povedomia ľudí a tak som sa rozhodla osloviť najprv Adelu Banášovú, ktorej som poslala pár mojich náušníc. To bol taký môj prvý step. No potom to potrebovalo niečo väčšie, tak som kontaktovala Gabi Drobovú, s ktorou som sa stretla a bola z mojej práce úplne unesená. Potom to už išlo samo. Samozrejme podotýkam, že to nie je všetko len poslať niekomu náušnice a hneď budete slávny. Je za tým veľká námaha a veľa veľa roboty. Šperk musí byť jedinečný a nie ako teraz robia mnohé kočky, že idú na internet,  niečo kopírujú a už vôbec netvoria takmer nič z vlastnej hlavy. Je to veľmi smutné.

Ako sa zmenil tvoj život, od kedy si sa rozhodla vyrábať šperky?

Môj život sa zmenil v tom, že teraz som si sama sebe šéfom a robím od rána do večera a som na to veľmi pyšná. Pociťujú to ale aj moje kríže a oči :).

Čo všetko môžeme nájsť v tvojej tvorbe ?

V mojej tvorbe môžete nájsť náušnice, náhrdelníky, mini kabelky a sem tam si ozdobím aj topánočky. :)

01Linda Hudecová

Tvoje šperky sú hand-made, z akých materiálov najradšej tvoríš a ktoré patria medzi tvoje obľúbené? Ako dlho trvá výroba takého šperku?

Používam veľa kvalitných materiálov a stále skúšam nové. Vymýšľanie a skúšanie ma strašne baví. Používam hlavne kožu a český kvalitný kryštál, takže je všetko made in Europe. Žiadna Čína. Veľa vecí mi vyrábajú priamo tu v Taliansku. Výroba šperku záleží na jeho zložitosti. 1-2-3 hodiny. A pokračuje to aj na druhý deň, takže sú to asi 2 dni.

V roku 2014, si dostala určite veľkú výzvu a to vytvoriť korunku krásy pre Miss Slovensko. Mohla by si nám opísať jej výrobu? Kde si brala inšpiráciu, prípadne ako dlho trvalo jej spracovanie?

Áno, dostala som nádhernú príležitosť vyrobiť, alebo teda navrhnúť korunku pre MISS Slovensko 2014. Bolo to úžasné, no pre mňa veľmi ťažké, keďže som nikdy nič také nerobila, ale vždy je raz prvý krát, takže som sa na to dala nahovoriť. :) Korunku som vlastne navrhla a nakreslila ja a vyrobená bola vo Florencii. Navrhovanie nebolo ľahké, bývalá riaditeľka MISS Slovensko, Magda Šebestová, mi vlastne povedala ako by si korunku predstavovala. No a ja som sa pokúsila jej prianie splniť, kreslila som, navrhovala až z nej vznikla zelená korunka nádeje. :)

novinari-si-zvolili-svoju-miss-dostane-uplne-novu-korunkuwebnoviny

Vieme o tebe, že pôsobíš aj v iných krajinách ako na Slovenku. Vedela by si nám opísať v čom sa líši slovenský zákazník od toho zahraničného?

Rozdiel slovenských a zahraničných klientov? Slovenky sú väčšie straky, majú radi BLINK BLINK a preto ich milujem. :)

Ak sa ťa môžeme opýtať niečo zo súkromia, ako si sa vlastne dostala do Talianska a ako sa ti tam žije? Nechýba ti tam niečo zo Slovenska?

Do Talianska som sa dostala pred 17 rokmi. Začala som v Dolomitoch, kde som robila v jednom obchode. Spoznala som manžela, ktorý pracovala ako inštruktor lyžovania a odtiaľ ma zobral do jeho rodného Toskánska, kde som ja úplne stratila hlavu a nikdy by som už odtiaľ asi neodišla. Cítim sa tam ako doma a je mi tam veľmi dobre. Hmm, zo Slovenska? Neviem, sem tam mám chuť na nejaké naše slovenské jedlo :).

1506798_1055052831206523_3635463753436193737_nLinda Hudecová

Na tvojej facebookovej stránke alebo Instagrame sa veľa ľudí pýta, kde sa dajú tvoje šperky kúpiť, tvoj eshop sme neobjavili.  Mohla by si nám to prezradiť?

Áno, moje šperky kúpite na Slovensku v Moloku v Bratislave a v Slocz v Košiciach. Eshop zatiaľ nemám, je toho strašne veľa na čom pracujem, takže aj ten raz bude.
13124501_1143280799050392_3623547380503410475_nLinda Hudecová

Vieme, že Linda´s dream ma úspech aj mimo Slovenska. V akých krajinách môžeme natrafiť na tvoje šperky?

Zatiaľ je to len Slovensko a Taliansko, no pracujem na nových spoluprácach vo svete, takže sa nechajte prekvapiť.

Aké máš plány do budúcna? Plánuješ rozšíriť svoju tvorbu ?

Plánov do budúcna je veľa, no nejdem ich prezrádzať. :)

12688222_1082852375093235_8587111239181299146_nLinda Hudecová

 

Zdroj, foto: Linda Hudecová

Pridať komentár