Lucie Koldová: Úspešná Češka, ktorá to s produktovým dizajnom dotiahla až do Paríža

Lucie Koldová: Úspešná Češka, ktorá to s produktovým dizajnom dotiahla až do Paríža

Dnes by sme vám chceli predstaviť ozajstné eso medzi produktovými dizajnérmi. Sme o to radšej, že pochádza od našich susedov z Českej republiky, no jej pôsobenie siaha až do Paríža, kde si v roku 2012 založila vlastné štúdio. Volá sa Lucie Koldová.

lucie1Zdroj: luciekoldova.com

Lucie Koldová  je popredná česká dizajnérka pôsobiaca v Prahe a Paríži. Po absolvovaní Vysokej školy umelecko-priemyselnej v Prahe, sa v roku 2009 odsťahovala do Paríža, kde si vzápätí vybudovala medzinárodnú klientelu. Vo svojom čistom a charizmatickom diele sa zameriava na nábytok, skulptúry zo skla, nadčasové svetelné kolekcie a „objekty túžby“.

lucie2Zdroj: luciekoldova.com

Jej portfólio tvoria výrobky dennej potreby, poetické galerijné objekty i limitovanej série. Zasahuje aj do konceptuálneho dizajnu a dizajnu mestského priestoru.

lucie3

Zdroj: luciekoldova.com

Lucie vyniká tradičnou remeselnou zručnosťou aj pozornosťou k detailu. Čerpá z rôznych vplyvov a kultúr, ktoré sa prelínajú a miešajú v hlavnom meste Francúzska. Rada kombinuje sklo s inými ušľachtilými materiálmi. Jej diela sú pozoruhodné svojou jednoduchosťou a eleganciou.

V roku 2010 bola vyhlásená ako objav roka súťaže Czech Grand Design a o dva roky neskôr vyhrala ocenenie dizajnér roka a talent roka v súťaži Elle Decoration Talent. V súčasnej dobe pôsobí ako Art Director v spoločnosti BROKIS v Prahe, s ktorou spolupracuje od roku 2010.

lucie4Zdroj: luciekoldova.com
lucie5Zdroj: luciekoldova.com
capsula_pendant_light_lucie_koldova_brokis_02Zdroj: luciekoldova.com
lucie7Zdroj: luciekoldova.com
lucie9Zdroj: luciekoldova.com
lucie8Zdroj: luciekoldova.com
lucia10Zdroj: luciekoldova.com
lucie11Zdroj: luciekoldova.com
lucie12Zdroj: luciekoldova.com
lucie13Zdroj: luciekoldova.com
lucia_cover2Zdroj: luciekoldova.com

 

 

Zdroj, foto: luciekoldova.com

Pridať komentár