Malá agentúra z Bratislavy dokázala osloviť tisícky ilustrátorov z celého sveta a vytvorila fantastický nástroj

Malá agentúra z Bratislavy dokázala osloviť tisícky ilustrátorov z celého sveta a vytvorila fantastický nástroj

To bol od začiatku dôvod pre vybudovanie platformy Minty, ktorá má zjednodušiť spoluprácu s ilustrátormi. Agentúra nevedela zvládnuť množstvo prihlášok od umelcov. Prichádzali zo všetkých kútov sveta.

Minty je platforma z dielne slovenskej ilustrátorskej agentúry Owl Agency, ktorá ako prvá v stredoeurópskom regióne sprofesionalizovala najímanie umelcov pre komerčné projekty.

Už štyri roky je spolupráca s ilustrátormi jednoduchšia, vďaka podpore owl agentov. Dnes spoločnosť predstavuje na trh digitalizované riešenie, kde sa zbavujeme prostredníka. Klient, alebo ako v Minty klientov volajú – artbuyer má tak priamy kontakt s umelcom, avšak o zmluvy, poriadok  pri spolupráci a licencovanie diel je postarané automaticky.

 

Zdroj: Minty

 

 

Postaviť Minty sme sa rozhodli, keď sme nevedeli zvládnuť množstvo prihlášok od umelcov.

 

Tím Minty pracuje a zdokonaľuje platformu už viac než rok. “Čo sme včera predstavovali klientom ako nedokončené, dnes už pekne funguje,” smeje sa Petra Kemková, jedna zo zakladateľov služby. Minty je výborné riešenie pre dnešnú uponáhľanú dobu, keď človek nemá čas hľadať po  emailoch na čom sa s ilustrátorom dohodol a cez ktorú službu mu on poslal skice a kam si to pred pár dňami v počítači uložil. Na Minty je v spoluprácach poriadok, dá sa na jednom mieste dohľadať ako sa spolupráca vyvíjala. A tím pádom aj nahradiť prechladnutú kolegyňu, ktorú treba zastúpiť.

 

Zdroj: Minty

 

Slovenská firma, svetoví klienti.

 

Zdroj: Minty

 

Prácu prostredníctvom platformy si už vyskúšal nemecký magazín Freundin, anglické vydavateľstvo kníh Usborne Publishing, slovenská automobilka Volkswagen, či česká redakcia magazínu Forbes a Forbes Next.

 

Zdroj: Minty

 

Držíme Minty palce pretože všetci predsa vieme, že každý projekt sa začína sketchom a teraz tu už aj máme nástroj, aby sme sa v nich nezamotali.

 

Zdroj: tasteminty.com