Mária Neradová a jej dokonalé ilustrácie pre knihu Alica v krajine zázrakov vás vrátia do detských čias

Mária Neradová a jej dokonalé ilustrácie pre knihu Alica v krajine zázrakov vás vrátia do detských čias

Slovenská ilustrátorka, autorka a grafická dizajnérka Mária Neradová vytvorila ilustrácie pre skrátenú verziu knihy Alice in Wonderland (Alica v krajine zázrakov) v spolupráci s belgickým vydavateľstvom Yoyo Books.

„Alica v krajine zázrakov je jedna z najobľúbenejších a zároveň najkrajších ilustrátorských prác, ktoré si dokážete predstaviť.“

A1Zdroj: Mária Neradová

 

Zo začiatku pristupovala k tejto zákazke s rešpektom, no ako jej náčrty a nápady postupovali, zistila, že sa veľmi teší z tohto projektu a bolo jej naozaj ľúto, keď sa dostala na koniec knihy.

Ponuka prišla z jej zastupujúcej agentúry Good Illustration sídliacej v Londýne.

„Projekt Alice in Wonderland je relatívne čerstvý a bola to taká štandardná ilustrátorská zákazka. Návrh spolupracovať na Alici ma samozrejme hneď zaujal, keďže každý, kto knihu čítal, vie, že je veľmi obrazotvorná a ilustrátor si v nej nájde mnoho podnetov a vizuálnych inšpirácii,“ opisuje Mária.

 Vydavateľ chcel knižku priblížiť menším deťom, preto vznikli ilustrácie, ktoré sú pre túto literárnu predlohu možno nie celkom bežné. Museli sa prispôsobiť mladšiemu čitateľovi.

„Myslím si, že sa to celkom podarilo a všetky zúčastnené strany boli na konci projektu spokojné. Dôkazom je možno aj fakt, že koncom tohto roka budem na knihe pracovať znova, pretože sa Yoyo Books rozhodlo ísť do rozšírenej verzie a „potiahnuť“ Alicu s mojimi ilustráciami zasa o trochu ďalej,“ dodáva k svojej tvorbe Mária.

Nám neostáva nič iné, len jej držať prsty, nech to dopadne minimálne tak dobre ako aktuálny projekt a tešíme sa na jej ďalšie výtvory.

 

A2Zdroj: Mária Neradová
A3Zdroj: Mária Neradová
A4Zdroj: Mária Neradová
A5Zdroj: Mária Neradová
A6Zdroj: Mária Neradová
A7Zdroj: Mária Neradová

 

Ak sa ti ilustrácie od Márie páčili, sleduj ju aj na jej webe!

 

 

Zdroj: marianeradova.com

Pridať komentár