McDonald’s sa nebojí kopírovať. Inšpirovali sa svojou vlastnou reklamou

McDonald’s sa nebojí kopírovať. Inšpirovali sa svojou vlastnou reklamou

Zdá sa ti nová reklama na McCafé povedomá? Nie si sám. McDonald’s totiž spravil totožnú reklamu tej, s ktorou na ľudí vyrukuval už pred desiatimi rokmi.

Otecko v aute jazdí okolo McDonald’s Drive Thru a obsluhe pri okienku potichu šepká svoju objednávku. Tá mu však nerozumie a celý tento výjav jej príde čudný. Potom si však všimne miminko na zadnej sedačke. Rozhodne sa teda spraviť všetko, čo je v jej silách, aby oteckovi za volantom vyhovela. Kávu mu nakoniec odovzdá, otecko platí a šťastný odšoféruje do čiernej noci.

 

Novšiu verziu reklamy dala dokopy agentúra DDB, ktorá momentálne čelí kritike internetu. Podľa pozorovateľov ide buď o čistý plagiarizmus verzie z roku 2010 alebo len o premyslený remake. Je vysoko nepravdepodobné, že celá táto kauza je len náhoda. Nová reklama tú starú od firmy TBWA dokonale kopíruje skoro v každej scéne.

Toto je pôvodná verzia reklamy z roku 2010…

 

V každom prípade je však táto kampaň na veľmi vysokej úrovni. Rozhodne ide o jednu z najlepších reklám McDonald’s za posledný rok. So svojou recyklovanou myšlienkou a chytľavou frázou „McCafé. We’re coffee people“  určite zaujme.

Oproti svojej starej verzii je dokonca lepšie cinematograficky spracovaná a na diváka robí silnejší dojem. A jej sledovanie si naozaj užijete.