Minty x Sketcher: O ilustrovanej ústave, extrémizme a nahých prechádzkach popri oceáne s Admirálom

Minty x Sketcher: O ilustrovanej ústave, extrémizme a nahých prechádzkach popri oceáne s Admirálom

O Andrejovi “Admirálovi” Kolenčíkovi ste mohli v poslednom čase hlavne počuť, ako o ilustrátorovi Ilustrovanej ústavy Slovenskej republiky. To je len jedným z projektov, na ktorých Andrej spolupracoval a tvoril. Ilustrátor, režisér, animátor, vizuálny umelec, spoluzakladateľ Fest Anča Festivalu – tým všetkým a ešte viac je v skutočnosti Admirál.

Aké má plány do budúcnosti, ako pomohol zastaviť extrémizmus ale a o tom, čo rád robí vo voľnom čase sa dočítate nižšie. Andreja nájdete na ilustrátorskej a dizajnérskej platforme Minty.

Zdroj: Admirál

Ahoj Andrej, na začiatok čo teraz robíš, čomu sa venuješ, čo bol tvoj posledný projekt?

Momentálne pracujem paralelne na viacerých ilustráciach ako sú napríklad návrh na tričko pre Goriffee či PFka pre Creative Industry Košice.

Popritom však robím na hlavnom projekte a to je réžia a vizuál televíznej minisérie pre decká s pracovným názvom Mohyla, ktorá bude kombinovaným hrano-animovaným projektom, ktorý budeme robiť celý budúci rok. Taktiež sa venujem spoluscenáristike na mojom debutovom celovečernom filme a keď mám čas, tak si kreslím len tak pre radosť úplne voľné veci.

Medzi posledné veci na ktorých som sa podieľal patrí Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky, či animované video na zastavenie extrémizmu nielen v Banskobystrickom kraji.

Zdroj: Admirál

Čo ťa najviac baví počas procesu ilustrácie a animácie? Pristupuješ k nim rovnako alebo odlišne?

Na ilustrácií ma baví to, že je škálovateľná a má široký záber. Na jednej strane úplne voľná tvorba v ktorej môže človek hľadať, na druhej takmer úžitková vec, ktorá sa dá dizajnovať a interpretovať na viacero spôsobov. Taktiež mám rád to, že sa ňou dá úderne vyjadriť myšlienka. Je to vlastne podobné aj s animáciou, tam má človek tiež nekonečné možnosti, ale médium sa líši v čase, kedže animácia je dynamická a viac živelná vec. Proces výroby animácie ma však baví menej a preto som rád, že môžem spolupracovať s dobrými animátormi ako sú Veronika Kocourková či Peter Martinka ktorí dokážu tie veci posunúť na inú úroveň.

Zdroj: Admirál

Zdroj: Admirál

Zdroj: Admirál

Ktoré projekty ťa najviac bavili, patria medzi tvoje najobľúbenejšie, na ktorých si robil?

Tažko sa to bilancuje, bolo ich veľa. Bavili ma asi všetky, ktoré mám uvedené na mojom webe :))

Skôr sa pozerám do búducnosti na ďalšie veci, čo ma čakajú a staré veci si pozerám naozaj sporadicky, iba kvôli tomu, aby sa človek uistil, či je tam v súčasnosti progres oproti veciam minulým.

Zdroj: Admirál
Zdroj: Admirál
Zdroj: Admirál
Zdroj: Admirál

Aké máš plány do budúcnosti?

 Dať si Pizzu.

Čo robí Admirála Admirálom? Aké sú tvoje záľuby a obľúbená polievka?

Momentálne mám to šťastie, že mojou záľubou je poväčinou moja práca. A potom pozeranie (nielen) starých čiernobielych filmoch po nociach. Rád varím. Obľúbenú polievku asi nemám, je ich totiž tak veľa, že sa ťažko vyberá iba jedna, ta pravá polievka. Ale musí to byť každopádne vegetarianská polievka. Rád sa tiež nahý prechádzam popri oceáne, keď to dovolí čas.

Zdroj: Admirál
Zdroj: Admirál
Zdroj: Admirál

 

 

Pridať komentár