Minty x Sketcher : Petra Štefanková ilustrátorkou Kráľovskej spoločnosti umenia

Minty x Sketcher : Petra Štefanková ilustrátorkou Kráľovskej spoločnosti umenia

Petra Štefanková je grafická dizajnérka, ilustrátorka a režisérka animovaného filmu. Vyštudovala dizajn, ale už od detstva videla svet cez obrázkovú optiku. Jej ilustrátorský štýl je ovplyvnený práve grafickým dizajnom, prevláda jednoduchosť v zobrazení prostredia a postáv. Posledné roky sa venuje aj 3D grafike.

 

Zdroj: Petra Štefanková

 

V minulosti spolupracovala s britským Channel 4 na ich časopise 4Talent, s časopismi The Economist, Popular Mechanism, Computer Arts, Future Music, Creative Review a iné. Jej najobľúbenejším projektom bola spolupráca s Londýnskym štúdiom VooDooDog Animation na animovaných titulkoch k filmu Nanny McPhee Returns.

Zdroj: Petra Štefanková

 

Je členkou Kráľovskej spoločnosti umenia v Londýne a v októbri 2017 sa stala Spojkou (RSA Connector) pre Slovensko v rámci tejto organizácie. Okrem svojej práce ilustrátorky vyhľadáva výnimočné osobnosti z rôznych oblastí ich pôsobenia, ktorí majú záujem o spoluprácu s Kráľovskou spoločnosťou

Ahoj Petra, čo ťa inšpiruje v tvorbe a ako rada tráviš voľný čas?

“Mojou najväčšou inšpiráciou sú ľudia, ktorých na svojej ceste stretávam – podarilo sa mi stretnúť a aj spolupracovať na článkoch pre anglický časopis s filmárom Jonasom Mekasom z NYC alebo anglickou biologičkou Rachel Armstrong. Vo voľnom čase najradšej čítam knihy, buď pôvodnú anglickú literatúru, napríklad Neil Gaiman, ale mám vzťah aj k literatúre pre mládež, skôr fantasy žánru.

 

 

Petra Štefanková vystavovala v USA, vo Veľkej Británii, v Austrálii, vo Švajčiarsku, v Španielsku, Belgicku, Turecku, Argentíne, Kolumbii, na Aljaške, v Taliansku, Hongkongu, Poľsku, Nemecku, v Česku. Jej tvorbu nájdete na Minty, platforme pre ilustrátorov, kde si môžete priamo kúpiť jej ilustrácie, alebo ju osloviť na spoluprácu.

Autor: Minty