Najlepšie co-workingy na Slovensku: Stredné Slovensko

Najlepšie co-workingy na Slovensku: Stredné Slovensko

Priestory, kde môžete len tak prísť a začať pracovať, sú medzi nami už nejaký ten rok. Aj keď trend co-workingov prišiel na Slovensko o čosi neskôr ako do iných západných krajín, musíme povedať, že za tých pár rokov ich tu vyrástlo naozaj dosť. Kto objavil čaro tohto kreatívneho priestoru len nedávno, určite mu padne vhod náš nový seriál, kde postupne odprezentujeme tie najlepšie.

Kedže chceme byť féroví, seriál sme rozdelili na 3 diely, aby žiadna časť Slovenska neostala zabudnutá. Dnes spoločne zavítame na Stredné Slovensko.

oblok. (Banská Bystrica)

Oblok je kreatívne a príjemné miesto pre tvoju prácu v centre Banskej Bystrice. Je to relatívne čerstvý prírastok do co-workingovej rodiny, ktorý je medzi nami necelý rok a mali sme tu česť si jeho veľmi príjemnú atmosféru vyskúšať na vlastnej koži. Veľké pozitívum pre nás bolo, že je tu stále veľmi priateľská až rodinná atmosféra, v ktorej bude každá práca zábavou. Okrem toho ťa tu čaká výborná výberová kávička, ktorú si určite zamiluješ. Ak sa práve nachádzaš alebo plánuješ výlet do Banskej Bystrice, určite sa zastav a otvor oblok!

Cena za mesiac:  90 € | Cena na deň: 8 €

oblok1Zdroj: Oblok
oblok 2Zdroj: Oblok
oblok3Zdroj: Oblok
oblok4Zdroj: Oblok

 

Luft coworking (Banská Štiavnica)

Luft spája všetko, čo máme radi. Útulné pracovné prostredie zdieľanej kancelárie, kde sa cítiš ako doma. Uprostred historického centra Banskej Štiavnice plného prastarých zákutí, priateľských podnikov a ľudí, ktorí inšpirujú. Ľudia ťa inšpirujú aj priamo v coworkingu, ktorí ti môžu pomôcť nakopnúť tvoj biznis.

Cena za mesiac: 90 € | 10 hodín/mesiac: 10 € | 50 hodín/mesiac: 45 € 

luft-7_resizeZdroj: Luft coworking
Zdroj: Luft coworking

luft3Začiatky Lufťákov | Zdroj: Luft coworking

 

Banka (Žilina)

Po dvoch útulných a komornejších co-workingových priestoroch sa dostávame do Banky. Tento priestor vznikol v spolupráci VTP Žilina s Milanom Dubcom, investorom a internetovým podnikateľom – zakladateľom Azet.sk. Spoločne vytvorili koncept kreatívneho priestoru pre moderné podnikanie, ktoré okrem coworkingu ukrýva aj niekoľko kancelárií, konferenčných a zasadacích miestností a kaviareň. Tie majú slúžiť budúcim i súčasným podnikateľom, mladým ľuďom hľadajúcim priestor na rozvoj svojich nápadov či študentom, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti podnikania. Hmm, tí to berú naozaj vážne ;) Ak si na tom podobne, určite zavítaj aj do Žiliny…

Cena za mesiac (co-working): od 79 € 

banka1Zdroj: Banka Žilina
banka2Zdroj: Banka Žilina
banka3Zdroj: Banka Žilina

Cancel (Martin)

Z Banky sa presunieme len kúsok do neďalekého Martina, kde sa nám naskytol veľmi inšpiratívny priestor v krásnej historickej budove Matice slovenskej (tzv. Beňuškov dom), s dostatkom denného svetla a slnečným balkónom s výhľadom na Martinské hole. Stačí si vybrať stoličku (na výber je čierna, modrá a červená), pripojiť sa na sieť a hurá do práce. Okrem toho získaš skvelé kontakty a množstvo užitočných rád, ktorými sa v žiadnom prípade nešetrí.

Cena za mesiac:  90 € | Cena na deň: 5 €

cancel0Zdroj: Cancel
cancel2Zdroj: Cancel
cancel1Zdroj: Cancel

 

Nowork.sk (Námestovo)

Naša posledná zastávka bude na Orave. Aj tu si co-working našiel svoje miesto. Nowork.sk je komunita nezávisle pracujúcich ľudí, ktorí nezdieľajú iba spoločný otvorený priestor, ale taktiež hodnoty, skúsenosti a nápady, ale využívajú synergický efekt, ktorý prináša koncentrácia talentovaných ľudí na jednom mieste. Je to asi najčerstvejší prírastok do co-workingovej komunity na Slovensku, kedže vznikol len tento rok. Veľmi sa z toho tešíme…

Info o dostupnosti a cenníku: [email protected]

no1Zdroj: Nowork.sk
no2Zdroj: Nowork.sk
no3Zdroj: Nowork.sk

 

Tak a týmto by sme dnešný zoznam uzatvorili. Nabudúce sa presunieme na Východné Slovensko. Ak medzitým objavíte priestor, o ktorom by sme mali vedieť alebo sme naň zabudli, dajte nám určite vedieť :)

 

Zdroj, foto: oblok.sk, luft-coworing.sk, bankazilina.sk, cancel.sk

Pridať komentár