Najväčšia medzinárodná architektonická súťaž je spustená. Slovensko v nej má tiež zastúpenie

Najväčšia medzinárodná architektonická súťaž je spustená. Slovensko v nej má tiež zastúpenie

Inspireli awards dáva šancu študentom architektúry, aby prostredníctvom svojich projektov prezentovali svoj talent. Zúčastňujú sa jej aj viacerí študenti zo Slovenska.

INSPIRELI AWARDS je najväčšia medzinárodná architektonická súťaž, ktorá umožňuje mladým nádejným talentom prezentovať sa nielen pred odbornou porotou, ale aj širokou verejnosťou. Súťažiaci sa môžu zapojiť v dvoch rôznych kategóriách, a to: vízia (pre koncepčné práce) a realizácia (pre realizované projekty). Verejnosť môže hlasovať do 31. januára 2018. Za každý projekt je možné hlasovať iba raz.

Slovensko momentálne prezentujú viaceri študenti. Vďaka najväčšiemu počtu hlasov zatiaľ vedú Ľuboš Dobóczi a Samuel Kadák, ktorí sa prihlásili so svojím projektom 4 reservoirs / revitalization of Old Herold distillery, v kategórií vízia. Konzultantom a supervisorom projektu je Ing. arch. Martin Dubiny, PhD. V jeho projekte sa rozhodol revitalizovať 4 nádrže v priemyslenej oblasti mesta Trenčín. Každá z nádrží má iný charakter a funkciu, projekt spája  na prvý pohľad nepeknú priemyslenú časť s kultúrnym životom v meste.

Idea Projektu 4 reservoirs / revitalization of Old Herold distillery

Priemyselný komplex Old Herold sa nachádza v severozápadnej časti Trenčína. Lokalita mesta Zámostie (časť mesta na druhej strane rieky) je prevažne obsadená obytnými štruktúrami, ktoré priemyselne významne kontrastuje. Vďaka svojej výnimočnej polohe je oblasť ohraničená obydliami a napriek historickému centru mesta, má táto oblasť  potenciál nového centra mesta a jedinečnej platformy pre život.

Zdroj: Ľuboš Dobóczi
Zdroj: Ľuboš Dobóczi

 

Zahlasovať za projekt a pozrieť si viac o súťaži môžete pozrieť na webe.

Zdroj: inspireli. com