Nezvyčajné lampy vytvárajú v priestore neuveriteľné svetelné divadlo

Nezvyčajné lampy vytvárajú v priestore neuveriteľné svetelné divadlo

Svetlo je pre nás tak prirodzené, že na jeho dôležitosť a krásu často celkom zabúdame. Keď sa zotmie, jednoducho zasvietime. Áno, ale čo ak by sa šťuknutím vypínača stalo niečo viac… Niečo, ako toto.

Zdroj: Brain Edition

Magické lampy od Brain Edition

Projekt pochádza z Francúzka. Jeho tvorcovia pri jeho plánovaní stavili na crowdfounding a zozbierali viac sko 5000 eur na podporu výroby týchto netradičných svietidiel. Premenia miestnosť na prírodný skanzen. Firma ich vyrába vo viacerých tvaroch, aj vzoroch. Vybrať si môžete medzi ekologickou preglejkou, či recyklovaným drevom, prípade špeciálnou zrkadlovou edíciou. Zaujímavou vychytávkou je, že jednotlivé diely sa dajú meniť, preto ak vás jeden vzor omrzí jednoducho si vyberiete iný.


Zdroj: Skura Design

Kokosové originály z Litvy

Skura Design je partia dizajnérov z Litvy, ktorí na trh priniesli lampy vyrobené z pravých kokosových orechov. Každá lampa je kompletne ručne vyrobená a každá je originál. Ich mágia najlepšie vynikne v minimalistickom priestore. Ide o umelecké dielka, ktoré premenia každý priestor na predstavenie svetla a vône. Tieto svietidlá totiž môžu fungovať aj ako aromalampy, ako uvádza výrobca. Každý kupujúci dostáva s lampou aj špeciálny kokosový olej, ktorým treba lampu potierať, aby si zachovala tmavú farbu. Do oleja stačí pridať niekoľko kvapiek obľúbenej esencie a dokonalý relax je na svete.


Zdroj: Anila Agha

Dokonalá projekcia orientu

Americká dizajnérka a umelkyňa Anila Quayyum Agha má k orientu pochopiteľne blízko. Narodila sa v Pakistane a korene jej pôvodu sú na prvý pohľad zrejmé aj v jej dielach. Unikátom je jej svetelná projekcia, kde za použitia špeciálneho medeného tienidla v tvare kocky vytvorila dokonalú ilúziu mešity – od podlahy až po strop.

Pridať komentár