O najnovšej obálke National Geographic rozpráva celý svet. Je na to dôvod

O najnovšej obálke National Geographic rozpráva celý svet. Je na to dôvod

Aktuálne vydanie amerického časopisu National Geographic sa opäť dočkalo obálky, pri ktorej by sa mala zamyslieť minimálne polovica obyvateľov tejto planéty. A pravdepodobne aj tak urobili, pretože na sociálnych sieťach rozpútala medzi používateľmi viaceré ohlasy.

Obálka časopisu, ktorá na prvý pohľa vyzerá ako ľadovec vyčnievajúci spod morskej hladiny, je len obyčajná plastová taška. Myšlienka vydavateľstva je aj napriek tomu silná, znázorňovať má totiž jeden z najväčších globálnych problémov.

Plasty. Spojenie „planéta alebo plasty” uvedené na obálke podnietilo mnohých ľudí k tomu, aby grafiku zdieľali a diskutovali o tom, ako možno našej planéte pomôcť. Ilustráciu vytvoril mexický umelec Jorge Gamboo. Svojim prevedením naznačuje, že svetový problém je len špičkou ľadovca.

Gamboa zverejnil v roku 2017 ilustráciu s názvom Iceberg Plástico na bienále plagátu v Bolívii, kde získal prvé miesto v kategórií politických a sociálnych plagátov. Vďaka nápadu National Geographic sa umelecké diela stávajú symbolickými a vidí ich celý svet.

Najslávnejšie obálky tohto časopisu, aké doposiaľ vznikli

Zdroj: STEVE MCCURRY, NATIONAL GEOGRAPHIC

Zdroj: VINCENT J. MUSI, NATIONAL GEOGRAPHIC CREATIVE

Zdroj: GEORGE STEINMETZ, NATIONAL GEOGRAPHIC CREATIVE

 

Zdroj: MICHAEL NICHOLS, NATIONAL GEOGRAPHIC CREATIVE

Zdroj: RONALD H. COHN, NATIONAL GEOGRAPHIC
Zdroj: mashable.com