Ocenil ju aj svetový portál pre kreatívcov. Práce slovenskej ilustrátorky Martiny Paukovej sú pastvou pre oči

Ocenil ju aj svetový portál pre kreatívcov. Práce slovenskej ilustrátorky Martiny Paukovej sú pastvou pre oči

Práce slovenskej ilustrátorky Martiny Pukovej sú ako pastva pre oči, takto sa o našej kreatívnej ilustrátorke vyjadril známy svetový portál pre kreatívcov It’s Nice That.

Moju prácu tvoria obyčajné scény každodenného dňa, podlhovasté postavy, netradičné výrazy a staré účesy,; uvádza Martina, ktorá momentálne pôsobí v Londýne. Rada skúmam a vytváram tie bežné scény, trošku nemotorne a pritiahnuto,“ dodáva.

Jej práca nabrala výrazne na popularite počas minulého roka, kedy si jej humorné práce všimli klienti naozaj zvučných mien. Pôvodne Martina študovala politiku na Slovensku, no neskôr sa rozhodla pre zmenu a išla študovať ilustráciu na Camberwell College of Arts. Dnes trávi svoje dni pri rôznych editoriáloch a komerčných projektoch.

Ak sa ti jej práce páčia a rád by si ich videl aj mimo papiera, Martinu zaujíma aj textilný dizajn, móda a 3D grafika, prostredníctvom ktorých privádza svoju tvorbu k životu.

Jej práce boli publikované napríklad na It’s Nice That, Grafik, AIGA’s Eye on Design, People of Print, Grain Edit, Off Life, BLDGWLF, LBB, Juxtapoz Magazine.  Ku klientom ďalej patria aj IKEA, Cannes Lions, Google, Fast Company, Converse, The New York Times, Wired a iní

Niečo z jej tvorby nájdeš v priloženej galérii nižšie:

Zdroj: agentpekka.com