Osobnosti, ktoré posunuli slovenskú reklamu na vyšší level

Osobnosti, ktoré posunuli slovenskú reklamu na vyšší level

Slovensko sa aj napriek jeho veľkosti pýši mnohými kreatívnymi hlavami. Títo ľudia sú uznávaní v marketingovej brandži nielen medzi odborníkmi, ale inšpirujú aj mnohých mladých ľudí. Poď sa sa nami pozrieť na ich príbeh.

Róbert Slovák

Určite ho už poznáš a ak teda ešte nie, práve teraz ti ho predstavíme. Róbert je už 20 rokov v reklame a je partnerom agentúry Respect APP, do ktorej portfólia patria napríklad klienti ako Kaufland, Prvá Stavebná Sporiteľna alebo napríklad Tento. Päť rokov bol prezidentom ADC Slovakia a momentálne je prezidentom Klubu reklamných agentúr Slovenska. Jeho príspevky zo sveta reklamy môžeš vidieť aj na našom Facebooku, vo forme vlogov, v ktorých ťa každý týždeň informuje o zaujímavých reklamách a kampaniach na rôzne témy.

Zdroj: mediawatch.dog

Martin Bajaník

V posledných mesiacoch sa o ňom hovorí dosť často. Určite je to aj tým, že na Zlatom Klinci si prevzal ocenenie Art Prix za unikátny vizuálny koncept pre potraviny Yeme. Vystupuje pod značkou Pekne&Dobre, v rámci ktorej vytvoril už množstvo krásnych dizajnov a vizuálnych identít. Medzi jeho klientov patrí napríklad Yeme, Obederia či Foxford, ktorého je zároveň spolumajiteľ. Pre tohto dizajnéra je charakateristická svedomitá a detailná práca. Pre koncept Yeme dokáže neustále vymýšľať nové a nápadité dizajny, ktoré neuniknú žiadnemu pozornému zákazníkovi.

Martin Woska

Je spolumajiteľ a Chief Creative & Strategy Director Triadu. Okrem toho je aj prezidentom Art Directors Clubu na Slovensku. Predtým ako sa stal súčasťou Triadu zastával pozíciu account managera na klientovej strane. S Martinocou pomocou sa stal Triad jednou z najväčších a nasjilnejších agentúr v rámci Česka a Slovenska s obratom viac ako 6 miliónov. Medzi jeho klientmi boli napríklad Pilsner Urquell, O2 Slovensko, Absolut Vodka a mnoho ďalších. Tento rok získal na Zlatom Klinci ocenenie Filip za výnimočný prínos pre slovenskú reklamu.

Zdroj: Twitter @martinwoska

Michal Pastier

Je spolumajiteľom kreatívnych agentúr Zaraguzy v Česku a na Slovensku a vlastníkom brandingovej agentúry BigName. Je tiež Chief Creative Director v Exponea. Viaceré magazíny a publikácie ho považujú za inovatívneho človeka a s viac ako 100 cenami je najviac oceňovaný kreatívec v regióne. Má Filipa a zároveň je jeden z najmladších kreatívcov, ktorí toto ocenenie získali. V rámci agentúry pracoval s klientmi ako napríklad Kofola, Rexona a mnoho iných.

Kamil Aujeský

Dlho pracoval pre Orange a aktuálne založil agentúru Samsi digital. Preslávil sa svojími rečníckymi zručnosťami a dokonalým spôsobom predať sa. Býva mnohkrát súčasťou konferencií a prednášok, či už ako prednášajúci alebo moderátor. Na jeho blogu nájdeš mnoho zaujímavých informácií z marketingového prostredia. Okrem toho pravidelne pripravuje Marketing Backstage, kde si pozýva zaujímavých ľudí z prostredia marketingu a značiek.

Zdroj: archív Kamil Aujeský

Šikovných kreatívcov však máme na Slovensku oveľa viac. Už čoskoro ti predstavíme ďalších, ktorí toho pre slovenskú reklamu urobili naozaj veľa. Tak zostaň naladený!