Parížske múzeum Palais de Tokyo otvorilo svoje brány pre nudistov

Parížske múzeum Palais de Tokyo otvorilo svoje brány pre nudistov

Nebýva zvykom, že okrem kabátu necháte v šatni múzea aj zvyšok oblečenia. Parížske múzeum sa stalo prvým v meste, ktoré v sobotu otvorilo svoje dvere nudistickým návštevníkom a poskytlo im špeciálne návštevné hodiny na prehliadku expozície na jednorazovom nudistickom podujatí.

Približne 160 nudistov navštívilo minulý sobotu múzeum súčasného umenia Palais de Tokyo v 16. obvode Paríža. Milovníci umenia putovali po múzeu a prezerali si výstavu s názvom „Discorde, Fille de la Nuit“ (Nesúlad, dcéra noci). Výstava bola vypredaná v priebehu dvoch dní.

Park na východe Paríža, Bois de Vincennes, minulý rok vyskúšal prvú špecializovanú nudistickú zónu v meste a tento priestor bol nedávno znovuotvorený ešte pred letnou sezónou.

Nudistickí aktivisti sa vyjadrili, že toto podujatie bolo prelomovým vo svetovom hlavnom meste kultúry„Nudistický spôsob života je byť nahý. Kultúra je súčasťou nášho každodenného života a toto je špeciálna príležitosť,“ povedal riaditeľ pre komunikáciu Parížskej asociácie nudistovJulien Claude-Penegry.

„Dnešná mentalita sa mení. Nudisti tlačia na staré bariéry, tabu alebo mentalitu, ktorá bola obštrukčnou,“ hovorí. 

Podľa asociácie, ktorá ma v Paríži 88-tisíc nasledovníkov, v Paríži žije približne 2,6 milióna nudistov. Ďalšou akciou v poradí je nudistická klubová noc plánovaná už čoskoro.

Nudistické podujatia v múzeách už nie sú niečím neslýchaným. Galéria vo Viedni pozvala návštevníkov, aby si vyzliekli šaty na špeciálne prehliadanie výstavy venovanej mužskej nahote v roku 2013 a taktiež múzeum v Austrálii otvorilo svoje dvere nahým divákom.

Zdroj: Getty Images
Zdroj: Getty Images
Zdroj: dailymail.co.uk