Pod Malými Karpatmi stojí krásna drevostavba, nazri do jej vnútra

Pod Malými Karpatmi stojí krásna drevostavba, nazri do jej vnútra

Stavba získala ocenenie Drevostavba roku 2017. Odborná porota vybrala z 13. nominovaných stavieb práve vilu v Záhorských sadoch.

Na vile sa podieľalo architektonické štúdio Pokorny architekti. Bola navrhnutá a postavená na žiadosť manželského páru, ktorý mal k dispozícií 15-árový pozemok s výhľaodm na južné lesy. Ich požiadavkou bola bezbariérovosť a priestorový komfort. Aj napriek svojej veľkosti je vila úsporná, spĺňa všetky ultranízkoenergetické požiadavky na udržateľné a k prostrediu priateľské bývanie. 

Veľkorysé riešenie obytnej časti zahŕňa audio priestor s výškou 6 metrov, stavebne oddelenú kuchyňu, spálňu, pracovňu a dve hosťovské izby na poschodí. Garáž so skladovými priestormi je vo veľkosti trojizbového bytu, dom dopĺňa krytý gánok na juhu a biojazierko.

Zdrojom tepla a chladu sú dva 80-metrové vrty, vila má podlahové kúrenie a stenové chladenie spolu s riadeným vetraním s rekuperáciou. Je zrejmé, že vysokokvalitný vnútorný komfort prostredia je rovnocenný špičkovému architektonickému dizajnu. „Snažíme sa, aby naše domy boli – pri zachovaní všetkých ekologických a energetických parametrov – krásne,” dodáva architekt Pavol Pokorný.

 

 

„Snažíme sa, aby naše domy boli – pri zachovaní všetkých ekologických a energetických parametrov – krásne,” dodáva architekt Pavol Pokorný.

 

 

 

Cenu si prevzal zhotoviteľ stavby Ing. Ivan Kolárik, konateľ spoločnosti Kontrakting. „Je to v prvom rade zásluha architekta, ktorý našiel také invenčné riešenie a samozrejme, nešlo by to bez investora, ktorý vedel formulovať svoje požiadavky a ktorý to vedel zafinancovať, “ dopĺňa Kolárik