Pomôž slovenským výtvarníkom dostať sa na prestížny čínsky workshop grafiky

Pomôž slovenským výtvarníkom dostať sa na prestížny čínsky workshop grafiky

Naskytla sa im príležitosť, aká sa v živote naskytne len málokedy. Tomáš a Radoslava dostali príležitosť zúčastniť sa workshopu v Guanlan International Printmaking Base, v najuznávanejšom centre grafiky na svete.

Na workshop, do tejto mekky grafiky, sa dá dostať len na pozvánku, v rámci ktorej sú hradené všetky náklady. Vrátane leteniek. A keďže Slovensko je pomerne ďaleko od Číny, letenky pre oboch nie sú najlacnejšie. Cena leteniek presahuje sumu, ktorú dokážu títo dvaja šikovní ľudia uhradiť. Preto žiadajú o podporu prostredníctvom portálu startovac.cz. Ak im prispeješ, nebude to len tak zadarmo. Ako vďaku môždeš dostať knihu, grafiku alebo print od jedného z nich.

Zdroj: Radka Hrabovská a Tomáš Žemla

Na čom budú v Číne pracovať?

Títo dvaja tam nejdú na dovolenku, váľať si šunky. Obaja budú pracovať na vlastných grafických cykloch technikami hĺbkotlače, ktoré sa radia ku klasickým, pomerne náročným grafickým technikám. Bude sa jednať o veľké grafické formáty. Z kolekcie prác, ktoré vytvoria Tomáš a Radka v Číne, bude po ich návrate vytvorená výstava. V prípade, že vás práca týchto dvoch talentovaných ľudí zaujala, môžete ich podporiť tu.

Zdroj: Radka Hrabovská a Tomáš Žemla

Guanlan International Printmaking Base

Workshop Guanlan patrí medzi svetovo najuznávanejšie centrá súčasnej grafiky. Nachádza sa v Blízkosti mesta Shenzen, hodinu cesty od hraníc s Hong Kongom. V obrovskom areáli je vybudovaná kvalitná infraštruktúra na ubytovanie a tvorivú prácu pre zahraničných umelcov. Workshop Guanlan sa zaoberá výlučne grafikou. Nachádzajú sa tu technologicky dokonale vybavené dielne, ktoré rezidenčným umelcom poskytujú najlepší možný priestor na tvorbu grafiky.

 

 

Zdroj: startovac.cz

Pridať komentár