Pop Art Graffity People: Mladí umelci z Východného Slovenska, chcú odkázať všetkým, aby sa nebáli byť iní a robiť to, čo milujú

Pop Art Graffity People: Mladí umelci z Východného Slovenska, chcú odkázať všetkým, aby sa nebáli byť iní a robiť to, čo milujú

Projekt Pop Art Graffity People alebo „Živé street art“ vznikol v polovici októbra tohto roka. Výstupom tejto skvelej myšlienky je video, ktoré zaujalo už vyše 60 000 ľudí na Facebooku. Svoje sily v ňom spojili mladí umelci z východného Slovenska.

popart1Zdroj: jakubphotography

Veronika Kalouseková a Marcel Zahradník sa postarali o grafity zovňajšok modelov a akrobatov, ktorými boli Janka Mišenčíková a Jakub Horváth. Celý priebeh a backstage zachytával vo forme fotografií Jakub Varga a filmárkou a producentkou finálnej verzie videa je Eva Čarnogurská. Video bolo natáčané v Prešove.

popart2 Zdroj: jakubphotography
popart3Zdroj: jakubphotography

Prvotný nápad vznikol ešte na jar tohto roku v hlave Veroniky a akrobata Jakuba, no k samotnej konkretizácii predstavy a realizácii došlo až o pol roka neskôr. Tento projekt bol inšpirovaný umelkyňou Alexa Meade.
Oblečenie pre modelov bolo, z dôvodu šetrenia času, umelecky upravené dva dni vopred. Aplikácia čiernej a bielej farby na pokožku Janky a Jakuba trvala niečo vyše hodiny. Dobrú náladu celého nápadu dotváralo slnečné jesenné počasie.

popart4Zdroj: jakubphotography

Keď bol vizuál hotový, celý tím sa presunul do areálu ZŠ Važecká na sídlisku Šváby, kde boli ideálne podmienky na realizáciu tohto projektu, teda steny pokreslené grafitmi. Janka a Jakub najprv predvádzali statické pózy na fotografie a neskôr ukázali, čo – to zo svojho umenia Jogabatic, ktoré je spojením rôznych štýlov cvičenia s váhou vlastného tela.

popart5

Časť fotografií a záberov bola nasnímaná aj na streetworkoutovom ihrisku v areáli základnej školy. Hlavným poslaním je povedať ľudom aby sa nebáli byť iní a robiť to čo milujú. Normálnosť je nudná, to blázni menia svet.

popart6  Zdroj: jakubphotography
popart7Zdroj: jakubphotography

Video z tohto projektu nájdete nižšie: