POTVRDENÉ! Na televízne obrazovky sa vracajú Mafiáni. RTVS čoskoro uvedie ich druhú sériu

POTVRDENÉ! Na televízne obrazovky sa vracajú Mafiáni. RTVS čoskoro uvedie ich druhú sériu

Naša verejnoprávna televízia si za posledné roky neuveriteľným spôsobom zlepšila renomé. Dnes si ju už bez problémov môžeme zapnúť a vychutnať si jeden kvalitnejší program za druhým. Aj keď sa posledné dni a týždne RTVS spájala prevažne so zmenou riaditeľskej stoličky, v nastolených šlapajách bude pokračovať aj v septembri. 

Jedným z najobľúbenejších programov bol určite aj seriál Mafiáni. Ten zachytával osudy mafiánskych skupín a poodhalil ako fungovalo „podsvetie“ na Slovensku. Každá jedna časť bola akýsi zostrih dramatických udalostí, ktoré popisovali spôsob a fungovanie najvplyvnejších mafiánskych bossov a ich osudy.

Zdroj: RTVS

Už v máji tohto roka RTVS avizovala, že chystá aj druhú sériu a dnes už vieme, že sa to čoskoro stane realitou. Zapíšte si dátum 21.9.2017 o 21:25 na Jednotke, kedy je naplánovaná premiéra. Práve vtedy štartuje ďalších 12 epizód z tohto úspešného slovenského dokumentárneho cyklu.

Podľa informácií RTVS, tentoraz by mali dostať ešte väčší priestor tí, ktorí stáli na druhej strane a so zločinom naozaj bojovali, a síce rôzni vyšetrovatelia, prokurátori a ďalší.

Druhá séria dostala podtitul Súmrak Bossov a tu sú jednotlivé epizódy:

 1. Jozef Roháč – vrah, ktorý rád diskutoval
 2. Jozef Ducký – zabilo ho podsvetie?
 3. Dunajská streda – malé mesto veľkého zločinu
 4. Lajos Sátor – vrah na úteku
 5. Zločin ako droga – príbeh Bakiho Sadikiho
 6. Vareha – rytier von DPH
 7. Bratia Mellovci – Černákova franšíza na Hornej Nitre
 8. Muszka, Tóth a Zlatý trojuholník na východe SR
 9. Biele kone sa tiež strieľajú
 10. Sýkorky: Mocné, nebezpečné, večné
 11. Trójsky kôň v krvavom tuneli
 12. Marián Kočner: Biznis medzi politikou a podsvetím

 

 

Zdroj: RTVS

Musíme povedať, že sa jedná o naozaj kvalitne spracovaný dokumentárny cyklus. Málokedy majú bežní smrteľníci nazrieť do zákulisia najväčších zmiznutí osôb, vrážd, či celkového fungovania mafie na Slovensku. Tá bola častokrát prepojená s takými ľuďmi, o ktorých by sme to v živote nepovedali.

Zoberme si len nedávno premierovaný film Únos. Aj keď vďaka medializácii, sme túto udalosť všetci prežívali o niečo intenzívnejšie, bola to však len malá časť toho, čo sa na Slovensku od 90-tych rokov, na spoločensko-politickej scéne, udialo.

 

Veríme, že sa aj druhá séria bude tešiť minimálne rovnakej sledovanosti ako tá prvá a my sa jej už nevieme dočkať.

 

 

Zdroj: RTVS

 

Pridať komentár