POTVRDENÉ! Na televízne obrazovky sa vracajú Mafiáni. RTVS čoskoro uvedie ich druhú sériu

Naša verejnoprávna televízia si za posledné roky neuveriteľným spôsobom zlepšila renomé. Dnes si ju už bez problémov môžeme zapnúť a vychutnať si jeden kvalitnejší program za druhým. Aj keď sa posledné dni a týždne RTVS spájala prevažne so zmenou riaditeľskej stoličky, v nastolených šlapajách bude pokračovať aj v septembri. 

Jedným z najobľúbenejších programov bol určite aj seriál Mafiáni. Ten zachytával osudy mafiánskych skupín a poodhalil ako fungovalo „podsvetie“ na Slovensku. Každá jedna časť bola akýsi zostrih dramatických udalostí, ktoré popisovali spôsob a fungovanie najvplyvnejších mafiánskych bossov a ich osudy.

Zdroj: RTVS

Už v máji tohto roka RTVS avizovala, že chystá aj druhú sériu a dnes už vieme, že sa to čoskoro stane realitou. Zapíšte si dátum 21.9.2017 o 21:25 na Jednotke, kedy je naplánovaná premiéra. Práve vtedy štartuje ďalších 12 epizód z tohto úspešného slovenského dokumentárneho cyklu.

Podľa informácií RTVS, tentoraz by mali dostať ešte väčší priestor tí, ktorí stáli na druhej strane a so zločinom naozaj bojovali, a síce rôzni vyšetrovatelia, prokurátori a ďalší.

Druhá séria dostala podtitul Súmrak Bossov a tu sú jednotlivé epizódy:

 1. Jozef Roháč – vrah, ktorý rád diskutoval
 2. Jozef Ducký – zabilo ho podsvetie?
 3. Dunajská streda – malé mesto veľkého zločinu
 4. Lajos Sátor – vrah na úteku
 5. Zločin ako droga – príbeh Bakiho Sadikiho
 6. Vareha – rytier von DPH
 7. Bratia Mellovci – Černákova franšíza na Hornej Nitre
 8. Muszka, Tóth a Zlatý trojuholník na východe SR
 9. Biele kone sa tiež strieľajú
 10. Sýkorky: Mocné, nebezpečné, večné
 11. Trójsky kôň v krvavom tuneli
 12. Marián Kočner: Biznis medzi politikou a podsvetím

 

 

Zdroj: RTVS

Musíme povedať, že sa jedná o naozaj kvalitne spracovaný dokumentárny cyklus. Málokedy majú bežní smrteľníci nazrieť do zákulisia najväčších zmiznutí osôb, vrážd, či celkového fungovania mafie na Slovensku. Tá bola častokrát prepojená s takými ľuďmi, o ktorých by sme to v živote nepovedali.

Zoberme si len nedávno premierovaný film Únos. Aj keď vďaka medializácii, sme túto udalosť všetci prežívali o niečo intenzívnejšie, bola to však len malá časť toho, čo sa na Slovensku od 90-tych rokov, na spoločensko-politickej scéne, udialo.

 

Veríme, že sa aj druhá séria bude tešiť minimálne rovnakej sledovanosti ako tá prvá a my sa jej už nevieme dočkať.

 

 

Zdroj: RTVS

 

Total
1K
Shares

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*