Príslušníci Polície Slovenskej republiky až príliš povolili uzdu svojej fantázie a verejnosť im nič nedarovala

Príslušníci Polície Slovenskej republiky až príliš povolili uzdu svojej fantázie a verejnosť im nič nedarovala

Nebolo to tak dávno, kedy sme avizovali, že aj Polícia Slovenskej republiky má svoj Facebook, vďaka ktorému komunikuje s občanmi. Primárna funkcia bola samozrejme tá, že nás, verejnosť bude informovať o aktuálnych udalostiach alebo naopak, hľadať pomoc u občanov pri nezvestných osobách a podobne. Tento raz to bolo trochu inak a na Facebooku sa objavil naozaj nemiestny príspevok.

Pomáhať a chrániť? V tomto prípade zrejme nie. Istá policajná hliadka nedávno zrazila zajaca, ktorý zostal uviaznutý v prednej časti auta. Vodič, ktorý má „všetkých päť pohromade“ by zrejme usmrtené zviera odsunul na krajnicu, privolal kompetentných, ktorí by presne vedeli, čo robiť, no spomínaná policajná hliadka mala iný nápad.

Zajaca odfotili tak, že do jeho úst mu umiestnili násadu, aká sa používa pri meraní alkoholu v dychu, aby to vyzeralo, že bol zajac pod vplyvom alkoholu. V momente ako sa fotografia s týmto nemiestnym vtipom dostala na internet, začala sa na Políciu Slovenskej republiky valiť smršť komentárov. Samozrejme negatívnych a pohoršujúcich. Tí potom všetko „hasili“ na svojom Facebooku.

Ako môžeme vidieť Polícia toto správanie ihneď odsúdila a sama pátra po autorovi danej fotografie. Ani netreba pripomínať, že táto jedna fotografia ihneď degradovala celú snahu ostatných príslušníkov o pár levelov nižšie, kedže my Slováci máme tendenciu „hádzať“ všetkých do jedného vreca.

Takéto správanie je v tomto prípade absolútne vylúčené. Ten, kto za týmto úbohým počinom stojí by mal niesť patričné dôsledky. Ak sa vôbec prizná. Zaujímavé na tom celom však je, ako sa mohla objaviť hodnota 0,34 na obrazovke testeru? Predpokladáme, že policajti v službe boli triezvi…

 

 

Zdroj: Facebook