RTVS dnes uvedie interaktívny film Verdikt

RTVS dnes uvedie interaktívny film Verdikt

Teroristi unesú civilné lietadlo a smerujú s ním k futbalovému štadiónu, ktorý je plný ľudí. Armádny pilot lietadlo zostrelí bez rozkazu svojich nadriadených a ocitne sa pred súdom. Argumentom jeho obhajoby je, že síce spôsobil smrť desiatok ľudí v lietadle, ale zachránil desiatky tisíc ľudí na štadióne. Je vinný, alebo nevinný? Je možné ospravedlniť smrť nevinných ľudí záchranou iných?

O tom, aký verdikt by mal nad pilotom padnúť budú v reálnom čase po odvysielaní prvej časti filmu rozhodovať samotní diváci. Interaktívny film Verdikt sa začína už v dnes, 17. októbra od 20:00 na Dvojke.

ver2Foto: © Julia Terjung/ARD Degeto/ Moovie

Diváci budú môcť sledovať celý filmový večer v televíznom vysielaní ako aj on-line na webe www.rtvs.sk. Na webe RTVS bude po televíznom odvysielaní divákmi zvoleného záveru filmu sprístupnená aj verzia, za ktorú hlasovalo menej divákov.

Po odvysielaní prvej časti filmu prebehne hlasovanie divákov, ktoré spustí a ukončí moderátor Michal Havran. Po zrátaní SMS a online hlasov bude nasledovať prezentácia výsledkov hlasovania a následne sa odvysiela divákmi zvolená verzia 2. časti filmu (VINNÝ alebo NEVINNÝ).

ver1Foto: © Julia Terjung/ARD Degeto/ Moovie

Ako sa bude hlasovať o verdikte?

Divácke hlasovanie sa uskutoční až po skončení prvej časti filmu.

1.  SMS hlasovanie – diváci môžu hlasovať prostredníctvom SMS správy zaslanej na štvorčíslie 6677 v tvare: V (pilot je vinný) alebo N (pilot je nevinný).

2.  On-line hlasovanie na webe www.rtvs.sk/verdikt – diváci môžu hlasovať aj on-line prostredníctvom webuwww.rtvs.sk/verdikt, kde v hlasovacom formulári zakliknú vinnýalebo nevinný.

Viac o filme Verdikt nájdete TU.

Zdroj: rtvs.sk, Cover: Julia Terjung/ARD Degeto/ Moovie

Pridať komentár